Suriname en de Verenigde Staten hebben gisteren stilgestaan bij 249 jaar Amerikaanse onafhankelijkheid. De receptie vond plaats op de Amerikaanse ambassade in Paramaribo en was opmerkelijk door de aanwezigheid van zowel de vertrekkende president Chan Santokhi als de aankomende president Jennifer Simons.
De Amerikaanse ambassadeur Robert Faucher benadrukte tijdens zijn toespraak de langdurige en hechte bilaterale relatie tussen Suriname en de Verenigde Staten. “Onze landen delen waarden als democratie, vrijheid en respect voor mensenrechten. Maar bovenal delen we een toekomst waarin samenwerking centraal staat,” aldus Faucher.
De ambassadeur sprak zijn waardering uit voor de vriendschap tussen de volkeren van beide landen en prees Suriname voor zijn democratische traditie en inzet voor regionale veiligheid en economische ontwikkeling. Hij gaf aan dat de Verenigde Staten de komende periode graag blijven samenwerken aan thema’s als klimaatverandering, energie, mensenrechten en handelsbevordering.
Van Surinaamse zijde werd benadrukt dat het land zich in de komende periode als een onafhankelijk en zelfbewust partner zal opstellen, met het belang van haar bevolking als leidraad. “Suriname is bereid samen te werken met eenieder die het welzijn van het Surinaamse volk centraal stelt,” luidde de boodschap die in de toespraken doorklonk.
De aanwezigheid van zowel Santokhi als Simons – kort voor de machtsoverdracht op 16 juli – werd door aanwezigen gezien als een teken van politieke volwassenheid.
Foto: Collectie Jennifer Simons
De onafhankelijkheidsreceptie werd bijgewoond door leden van het diplomatiek corps, vertegenwoordigers van de overheid, het bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties. Met deze viering werd opnieuw bevestigd dat de banden tussen Suriname en de Verenigde Staten stevig verankerd zijn in wederzijds respect en gedeelde belangen.
- Marronkern van de ABOP blijft stabiel..
- Surinames unieke troef in de wereldwijde klimaatstrategie..
- 13-jarige scholier met ernstige steekverwonding opgenomen i…..
- Vijftig vaders doen mee aan Vaderdag special van Stichting …..
- Familieruzie eindigt in bloedbad..
- FORMATIEFOUTEN..
- Ook regen en onweer op deze vaderdag..
- Dodelijke aanvallen tussen Israël en Iran, nucleair overleg…..
- President Lula roept op tot sterkere internationale veiligh…..
- Dolores B Valies (78) Paramaribo 11-6-2025..
- Ministers PL nog niet bekend..
- Geopolitieke schok: botsing tussen Israël en Iran zet olieh…..
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met C…..
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuw…..
- 597Netwerken presenteert: ‘De Vijf VolksVragen’ voor minist…..
- BESCHOUWING — Met de omstreden missives is volgens de reger…..
- Jairzinho Rozenstruik wint overtuigend zijn eerste Dirty Bo…..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag mogelijk binnen een week b…..
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en…..
- Pilot’s Final Call: ‘Mayday… Losing Power…..
- Gokken..