De versoepeling van de normen voor herkansing bij het havo-eindexamen in het schooljaar 2024-2025 heeft vooralsnog weinig effect gehad op het slagingspercentage. Dat blijkt uit een recente oriëntatie, aldus Helima Poese, directeur van het directoraat Algemeen Vormend Onderwijs (AVO), in een schrijven aan de scholen.
Volgens Poese zijn de resultaten van de recent gehouden havo-examens als ondermaats beoordeeld. Mede daarom besloot het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) de herkansingsnormen aan te passen om meer leerlingen een kans te bieden op het behalen van hun diploma.
Inhoud versoepelingDe aangepaste regels voor herkansing houden het volgende in:– De reguliere slagingsnormen blijven bepalend voor het eindresultaat.– Kandidaten mogen herkansen in maximaal vier vakken.– Strafpunten worden buiten beschouwing gelaten bij de beoordeling van herkansingsgerechtigdheid.– Herkansing is toegestaan bij:o een totaal van minimaal 32 punten, ongeacht het aantal onvoldoendes;o een totaal van minimaal 31 punten, mits sprake is van bepaalde onvoldoende structuren.
Deze maatregel is volgens AVO bedoeld voor leerlingen die, ondanks tekorten, aantoonbare inzet hebben getoond. Extra overweging is dat dit het eerste volledige schooljaar is waarin het ministerie is teruggekeerd naar de toetspraktijk van vóór de covid-19-pandemie.
Weinig merkbaar effectToch lijkt de maatregel in de praktijk weinig te hebben opgeleverd. Eartha Grootfaam, schooldirecteur van Havo 4, laat weten dat slechts één afgewezen leerling alsnog in aanmerking kwam voor een diploma na toepassing van de verruimde norm. “Verder heeft het niets uitgehaald,” aldus Grootfaam.
Dwight Fernandes, onderdirecteur van Havo 1, houdt zich terughoudender. “Ik wil liever kijken wat het voor de herkansers zal betekenen. Maar op dit moment kunnen we niet spreken van een bevredigend resultaat. Het kan altijd beter als we meer geslaagden hebben.”
- Studietoelage wordt komende week uitbetaald..
- Suriname werkt aan de aanpak van Niet-overdraagbare aandoen…..
- Kabinet-President: Inventarisatie en overdracht IFL verlope…..
- Krokodillenschok: Maleisische vrouw vangt 3 meter lang bees…..
- Suriname is geen arm land – het is leeggeroofd..
- Guyana’s buigen zich over duurzame en kwikvrije goudwinni…..
- Piroe steekt publicatie arbeidswetgeving in nieuw jasje..
- Van der San: “Er zijn grenzen aan het decoreren van burgers…..
- Hond redt tientallen mensen van aardverschuiving in Himalay…..
- SMC Kampioen van STcB Bekertoernooi..
- 160 zorgprofessionals ontvangen diploma in eerste helft 202…..
- Eerste master Geschiedenis afgeleverd door Faculteit der Hu…..
- AMISTAD 2025: Suriname ontvangt medische bijstand van Ameri…..
- Pakkitow: “Ik wil mijn bijdrage leveren waar nodig – ook bu…..
- OM aanbevolen bij twee pogingen ongeschikte landmeters beëd…..
- Panka vraagt zich af waarom er haast is bij ontruiming kant…..
- Bewolkte zaterdag met kans op onweersbuien..
- Nog twee verdachten opgesloten na schietincident..
- Nog twee aanhoudingen na schietincident..
- Wereldvoedselprogramma bouwt noodhulp af in West- en Centra…..
- Jozua Emanuel Licht (0) Suriname 11-7-2025..