De versoepeling van de normen voor herkansing bij het havo-eindexamen in het schooljaar 2024-2025 heeft vooralsnog weinig effect gehad op het slagingspercentage. Dat blijkt uit een recente oriëntatie, aldus Helima Poese, directeur van het directoraat Algemeen Vormend Onderwijs (AVO), in een schrijven aan de scholen.
Volgens Poese zijn de resultaten van de recent gehouden havo-examens als ondermaats beoordeeld. Mede daarom besloot het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) de herkansingsnormen aan te passen om meer leerlingen een kans te bieden op het behalen van hun diploma.
Inhoud versoepelingDe aangepaste regels voor herkansing houden het volgende in:– De reguliere slagingsnormen blijven bepalend voor het eindresultaat.– Kandidaten mogen herkansen in maximaal vier vakken.– Strafpunten worden buiten beschouwing gelaten bij de beoordeling van herkansingsgerechtigdheid.– Herkansing is toegestaan bij:o een totaal van minimaal 32 punten, ongeacht het aantal onvoldoendes;o een totaal van minimaal 31 punten, mits sprake is van bepaalde onvoldoende structuren.
Deze maatregel is volgens AVO bedoeld voor leerlingen die, ondanks tekorten, aantoonbare inzet hebben getoond. Extra overweging is dat dit het eerste volledige schooljaar is waarin het ministerie is teruggekeerd naar de toetspraktijk van vóór de covid-19-pandemie.
Weinig merkbaar effectToch lijkt de maatregel in de praktijk weinig te hebben opgeleverd. Eartha Grootfaam, schooldirecteur van Havo 4, laat weten dat slechts één afgewezen leerling alsnog in aanmerking kwam voor een diploma na toepassing van de verruimde norm. “Verder heeft het niets uitgehaald,” aldus Grootfaam.
Dwight Fernandes, onderdirecteur van Havo 1, houdt zich terughoudender. “Ik wil liever kijken wat het voor de herkansers zal betekenen. Maar op dit moment kunnen we niet spreken van een bevredigend resultaat. Het kan altijd beter als we meer geslaagden hebben.”
- Twee scholieren aangehouden na gewelddadige vechtpartij..
- PVV en Inter Moengotapoe voorkomen Transie/Bin-finale in SM…..
- Marinus Bee: “De democratische keten heeft opnieuw haar waa…..
- Column: Kort door de bocht..
- Door modder en manpira’s voor de mangroves van Bigi Pan..
- Tweede gesprek tussen bond BBS en Amoksi levert niet veel o…..
- NMA doet onderzoek naar ‘gold dressing agent Jin Chan’..
- Nurmohamed: “Geen sprake van scheuring binnen VHP”..
- Grote toevloed Cubaanse migranten in Suriname..
- Aftredende CARICOM-voorzitster Mottley:..
- Buscontroleurs TCT leggen werk neer en stoppen om 11.00 uur…..
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi..
- Examencijfer van leerlingen die geen Spaansles hebben gevol…..
- Politie regio Oost zal optreden tegen spijbelaars..
- Rovers dringen woning binnen en laten bewoners gekneveld ac…..
- Regeerteam onderscheiden voor het regeren..
- President Santokhi decoreert vertrekkend kabinet..
- Parlementaire Commissie oriënteert zich op locatie inaugura…..
- Caricom 10K: Jacott en Zchuschen tweede en derde in leeftij…..
- VS feliciteren nieuwe president Simons en benadrukken beper…..
- Paramaribo wordt klaargestoomd voor inauguratie Simons-Rusl…..