De versoepeling van de normen voor herkansing bij het havo-eindexamen in het schooljaar 2024-2025 heeft vooralsnog weinig effect gehad op het slagingspercentage. Dat blijkt uit een recente oriëntatie, aldus Helima Poese, directeur van het directoraat Algemeen Vormend Onderwijs (AVO), in een schrijven aan de scholen.
Volgens Poese zijn de resultaten van de recent gehouden havo-examens als ondermaats beoordeeld. Mede daarom besloot het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) de herkansingsnormen aan te passen om meer leerlingen een kans te bieden op het behalen van hun diploma.
Inhoud versoepelingDe aangepaste regels voor herkansing houden het volgende in:– De reguliere slagingsnormen blijven bepalend voor het eindresultaat.– Kandidaten mogen herkansen in maximaal vier vakken.– Strafpunten worden buiten beschouwing gelaten bij de beoordeling van herkansingsgerechtigdheid.– Herkansing is toegestaan bij:o een totaal van minimaal 32 punten, ongeacht het aantal onvoldoendes;o een totaal van minimaal 31 punten, mits sprake is van bepaalde onvoldoende structuren.
Deze maatregel is volgens AVO bedoeld voor leerlingen die, ondanks tekorten, aantoonbare inzet hebben getoond. Extra overweging is dat dit het eerste volledige schooljaar is waarin het ministerie is teruggekeerd naar de toetspraktijk van vóór de covid-19-pandemie.
Weinig merkbaar effectToch lijkt de maatregel in de praktijk weinig te hebben opgeleverd. Eartha Grootfaam, schooldirecteur van Havo 4, laat weten dat slechts één afgewezen leerling alsnog in aanmerking kwam voor een diploma na toepassing van de verruimde norm. “Verder heeft het niets uitgehaald,” aldus Grootfaam.
Dwight Fernandes, onderdirecteur van Havo 1, houdt zich terughoudender. “Ik wil liever kijken wat het voor de herkansers zal betekenen. Maar op dit moment kunnen we niet spreken van een bevredigend resultaat. Het kan altijd beter als we meer geslaagden hebben.”
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie..
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..
- Al meer dan 21 aankomende parlementariërs hebben aanvaard b…..
- Plein: ‘Het is overduidelijk, jullie stellen niets voor…..
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in e…..
- Muziekproject ‘Dedication’ biedt jongeren in detentie nieuw…..
- Afobakaweg levensgevaarlijk bij regenval: “Autoriteiten doe…..
- Lijn van geneeskrachtige kruiden toe aan export..
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen..
- Vijftiende editie Carifesta: ‘We moeten het unieke dat Suri…..
- NDP heeft geprofiteerd van Hindoestaanse kiezers..
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag..
- Vijfde editie van Oil & Gas Summit groter en biedt bred…..
- Studente miste rampvlucht van Air India door file op weg na…..
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..
- Steven Reyme: “Uitgelekte missives een klap in het gezicht …..
- Sandrina Hunsel helpt Condor spanning terugbrengen in vrouw…..
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..
- Zorgen geuit over oliesector tijdens World Ocean Week 2025..