Edward Wright, die meer dan drie decennia in de gevangenis doorbracht wegens een moord waarvoor hij altijd zijn onschuld heeft volgehouden, is eindelijk vrijgesproken. Een rechter in Ohio vernietigde zijn veroordeling uit 1984 nadat nieuw bewijs aantoonde dat de oorspronkelijke rechtszaak ernstig gebrekkig was. Het Openbaar Ministerie heeft bevestigd dat er geen nieuw proces komt.
Wright werd destijds veroordeeld voor de dodelijke steekpartij op een jonge vrouw, grotendeels gebaseerd op twijfelachtig getuigenbewijs. Recente herzieningen toonden aan dat er sprake was van verborgen informatie en dat alternatieve verdachten nooit degelijk zijn onderzocht.
In juli werd Wright al voorlopig vrijgelaten, maar nu is zijn naam volledig gezuiverd. “Dit is een dag waar ik jarenlang voor heb gebeden,” zei hij, zichtbaar emotioneel. “Ik heb mijn leven verloren in de gevangenis, maar ik heb mijn waardigheid behouden.”
Rechtengroepen prijzen de uitspraak als een overwinning voor gerechtigheid en wijzen erop dat Wrights zaak één van de vele is waarin gerechtelijke dwalingen slachtoffers hebben gemaakt. Voor Wright zelf begint nu een nieuw hoofdstuk: “Ik wil mijn vrijheid gebruiken om anderen te helpen die nog steeds onterecht vastzitten.”
- Strafzaak Kappalani verschoven naar 5 november..
- Commissie en Volksgezondheid zetten stap naar nieuwe kwalit…..
- Rechtszaak mishandeling arrestanten: Agenten, penitentiaire…..
- ‘Mahavatar Narsimha’ nu te zien in TBL Cinemas..
- Kraka Poku/Tori Seminar belicht muziek als motor voor groei…..
- Leerkracht Castillion: “Wasdag op school bevordert discipli…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen van lijk..
- GAJADIEN NEEMT HET HEFT IN HANDEN..
- Hof van Justitie eert ex-ministers en onderminister..
- Rentree lonkt voor Becker bij Natio op weg naar WK-kwalific…..
- Korpschef hoort geen politieke loyalist te zijn..
- Pokie: ‘Er zal worden opgetreden, bij gemaakte fouten’..
- U-15 Concacaf voetbalkampioenen feestelijk onthaald..
- President Simons spreekt met Nederlandse premier over verdi…..
- Sector natuur en traditionele geneeswijzen snakt naar noodz…..
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunningen voortaan di…..
- Satish Chandai gestart als directeur Algemene Zaken bij Kab…..
- Satish Chandai nieuwe directeur Algemene Zaken kabinet pres…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen lichaam..
- Sampie krijgt medisch-georiënteerde parlementariërs tegen z…..
- Hevige kritiek over bestuurlijke verschuivingen en ontheffi…..