Edward Wright, die meer dan drie decennia in de gevangenis doorbracht wegens een moord waarvoor hij altijd zijn onschuld heeft volgehouden, is eindelijk vrijgesproken. Een rechter in Ohio vernietigde zijn veroordeling uit 1984 nadat nieuw bewijs aantoonde dat de oorspronkelijke rechtszaak ernstig gebrekkig was. Het Openbaar Ministerie heeft bevestigd dat er geen nieuw proces komt.
Wright werd destijds veroordeeld voor de dodelijke steekpartij op een jonge vrouw, grotendeels gebaseerd op twijfelachtig getuigenbewijs. Recente herzieningen toonden aan dat er sprake was van verborgen informatie en dat alternatieve verdachten nooit degelijk zijn onderzocht.
In juli werd Wright al voorlopig vrijgelaten, maar nu is zijn naam volledig gezuiverd. “Dit is een dag waar ik jarenlang voor heb gebeden,” zei hij, zichtbaar emotioneel. “Ik heb mijn leven verloren in de gevangenis, maar ik heb mijn waardigheid behouden.”
Rechtengroepen prijzen de uitspraak als een overwinning voor gerechtigheid en wijzen erop dat Wrights zaak één van de vele is waarin gerechtelijke dwalingen slachtoffers hebben gemaakt. Voor Wright zelf begint nu een nieuw hoofdstuk: “Ik wil mijn vrijheid gebruiken om anderen te helpen die nog steeds onterecht vastzitten.”
- Monorath: ‘Ik werk met burgerparticipatie’..
- Ponderosa met drie deelnemers in Inter Caribbean Show Jump …..
- Valerie Fris bekroond met internationale award voor onderzo…..
- Militairen staan klaar om politie te assiteren bij veilighe…..
- Bezoek aan goudverwerkingsbedrijf en Pan Am Motors..
- Tiener steelt duizenden euro’s van vader voor dure e-bike….
- 𝐊𝐫𝐚𝐜𝐡𝐭𝐞𝐧𝐛𝐮𝐧𝐝𝐞𝐥….
- GranMorgu belooft financiële doorbraak voor Suriname..
- Recidivist gearresteerd bij drugsinval..
- Kavish Soekhlal beëdigd als kandidaat-notaris bij Hof van J…..
- Zoon opgepakt voor zware mishandeling en bedreiging van zij…..
- Internationale oliebedrijven betalen wel degelijk belasting…..
- Pastor veroordeeld tot 2,5 jaar cel voor ontucht: persrecht…..
- AZP krijgt schenking prostaat-biopsienaalden; voorraad goed…..
- Minister Tsang reageert op gevoelige kwesties: ‘Alle kritie…..
- Sonja Sarman..
- Calypso-legende Mighty Sparrow bezong Suriname in onvergete…..
- Chagall Mitchel Basfielt..
- Chagall Mitchel Basfielt..
- Minister Pokie: ‘Koopkrachtversterking is niet stopgezet…..
- VES: ‘Suriname moet Dutch Disease voorkomen’..