De districtscommissaris (dc) van het bestuursressort Kabalebo, Josta Lewis, heeft een negatief advies gegeven over het verzoek van de dorpen Section, Washabo en Apoera om hun houtkapvergunning om te zetten in een gemeenschapsbos. Dit blijkt uit documenten die in het bezit zijn van Suriname suriname.
Dit besluit heeft geleid tot grote verontwaardiging onder de kapiteins, die vrezen dat hun toekomst in gevaar wordt gebracht door politieke spelletjes.
Volgens de dorpsbesturen, onder leiding van kapiteins die gelieerd zijn aan de ABOP, is er sprake van politieke tegenwerking door de dc, die lid is van de VHP. De dorpen beschouwen de omzetting naar gemeenschapsbos als een essentiële stap om de controle over hun eigen hulpbronnen te behouden en duurzame economische activiteiten te ontwikkelen. Door het negatieve advies wordt deze kans hen ontnomen, wat leidt tot frustratie en onzekerheid binnen de gemeenschap.
“Het lijkt erop dat onze mensen worden gestraft omdat onze traditionele leiders ABOP ondersteunen,” zegt een betrokken dorpsbewoner. “We willen zelf beslissen over ons bos en onze middelen, maar worden nu tegengewerkt door iemand die politiek boven het belang van de gemeenschap stelt.”
Het gemeenschapsbos zou de dorpen meer autonomie geven over hun natuurlijke hulpbronnen en hen in staat stellen om houtkapactiviteiten op een duurzamere manier te beheren, met meer directe voordelen voor de inwoners. Nu blijft de situatie onzeker en vrezen de dorpsbewoners dat andere partijen met commerciële belangen zullen profiteren van deze blokkade.
“We vragen niet om een gunst, maar om onze rechtmatige zeggenschap over ons eigen gebied,” aldus een dorpsvertegenwoordiger. “Politieke spelletjes mogen niet ten koste gaan van de ontwikkeling en het welzijn van onze mensen.”
De dorpen hopen dat er alsnog een eerlijke heroverweging plaatsvindt, zodat zij hun eigen toekomst kunnen bepalen zonder onnodige politieke bemoeienis.
- Hier zijn de uitslagen van de voetbalwedstrijden op 13 febr…..
- Santokhi: “Minister van Financiën kijkt naar mogelijkheden …..
- Binnenlandse verkiezingsmissie succesvol afgerond..
- Sanders Waarschuwt: Musk en Trump Centraliseren Macht op Au…..
- Kuldipsingh: ‘EZ is nu beter georganiseerd, processen zijn …..
- Presidentiële werkgroep kondigt grootse viering 50 jaar Sre…..
- Verkiezingen zullen gevoelens over doorgedrukte IMF-program…..
- Tuchtcollege voor landmeters geïnstalleerd..
- Herdenkingscomité Slavernijverleden in Nederland opgericht..
- 18 Bedrijven vanuit Curaçao opzoek naar samenwerkingsmogeli…..
- Tuchtcollege voor landmeters officieel geïnstalleerd..
- Veel geld en sieraden buitgemaakt berovingen Goudstraat..
- Tuchtcollege voor landmeters officieel ingesteld..
- Activist Pakittow roept op tot een nieuwe regering..
- Defensie hanteert passende sancties voor molestplegers..
- TotalEnergies blijft sterk presteren ondanks zwakke markt..
- IMF doet negende en laatste beoordeling van Suriname..
- Twee nieuwe leden bij de Krijgsraad van Suriname..
- Acht illegale Guyanese vissers opgepakt door Kustwacht..
- FNBC biedt zuiver goud te koop in SRD..
- PALU zal met SPA en samenwerkingspartners opgaan in ‘nieuwe…..