Kenneth Amoksi, minister van Justitie en Politie heeft afgelopen maandagmiddag tijdens de groundbreaking ceremony van het nieuwe hoofdbureau van politie bekendgemaakt dat Bureau Nieuwe Haven vanaf 18 februari 2025 de naam van wijlen politie-inspecteur Herman Gooding zal dragen. Verder zullen de officiële activiteiten op de eerder genoemde datum plaatsvinden op het Bureau. Ook hebben de kinderen van Gooding , Melinda Nijbroek-Gooding, Ruth Sival-Groenveld en Sunil Oemrawsingh, voorzitter van stichting 8 december 1982 al ingestemd met deze vernoeming.
Tijdens de herdenking
Op 5 augustus 1990 werd het ontzielde lichaam van Gooding aangetroffen nabij het Monument van Gevallenen aan de Waterkant. Gooding was in die periode bezig met een aantal onderzoeken waaronder de moorden in Moiwana (1986) en een drugsvangst bij Moengo. De avond voor zijn dood zou hij daarvoor zijn gesommeerd naar het Hoofdkwartier van de Militaire Politie. Wat zich precies heeft afgespeeld, is niet onderzocht.
Op 5 augustus 2024 liet korpschef Bryan Isaacs tijdens de herdenking weten dat het onderzoek naar de moord op Gooding een jaar terug is heropend. Ook het onderzoek naar de Moiwana-gebeurtenissen liep toen. “Ik kan niet zeggen in welke fase het onderzoek zich bevindt, maar het loopt wel”, aldus Isaacs.
Discussie over naamgeving
Vorig jaar tijdens de herdenking van Goodings moord werd duidelijk dat oud-collega’s, die uit angst naar Nederland waren vertrokken, de wens hadden uitgesproken om de Politieacademie aan de Commewijnestraat naar hem te vernoemen. Minister Amoksi gaf echter de voorkeur aan het vernoemen van een nieuw, nog op te richten hoofdbureau van politie.
Goodings dochters deelden die mening niet. “We willen niet wachten op een nieuw gebouw.
De Politieacademie kan bij wijze van spreken morgen al de naam van mijn vader dragen. Ongeacht het uiterlijk van het gebouw, gaat het om de symbolische waarde,” aldus Sival-Groenveld.
The post Vernoeming Bureau Nieuwe Haven naar inspecteur Herman Gooding ..
- Biden beschermt meerdere familieleden met preventieve grati…..
- Guyanese politie arresteert twee mannen voor wapensmokkel v…..
- Guno Robby Burnet (66) Amsterdam-Zuidoost 17-1-2025..
- VN: 915 hulpvrachtwagens zijn Gaza maandag binnengekomen..
- Mulokot en IKSUR sluiten overeenkomst voor gezamenlijke pro…..
- 29 krijgen staatsdecoratie in verband met 100 jaar Boy Scou…..
- “Grenskwestie mag niet aan toekomstige generaties worden ov…..
- Column: Vp/koning zweert gehoorzaamheid aan de wet!..
- Lloyd Read: “inheemsen worden gediscrimineerd in Suriname…..
- Natuurgebied in de uitverkoop..
- Landvreugd constateert grote puinhoop bij Biza..
- ER IS ER EEN JARIG HOERA..
- Viering Dag van de Afro Beschaving succesvol..
- Adhin tijdens laatste woord: Wil OM mij politiek uitschakel…..
- Mottley: “individualisme en consumentisme fataal voor Surin…..
- Training moet schrijven projectvoorstellen vergemakkelijken..
- AW en J focust op werkgeluk als sleutel tot succes..
- Journalisten in Nicaragua bijna verdwenen**..
- Er valt een boom in het Bos…..
- Slepende ruzie eindigt in tragedie..
- Woordenwisseling tussen twee mannen eindigt in kappartij me…..