Kenneth Amoksi, minister van Justitie en Politie heeft afgelopen maandagmiddag tijdens de groundbreaking ceremony van het nieuwe hoofdbureau van politie bekendgemaakt dat Bureau Nieuwe Haven vanaf 18 februari 2025 de naam van wijlen politie-inspecteur Herman Gooding zal dragen. Verder zullen de officiële activiteiten op de eerder genoemde datum plaatsvinden op het Bureau. Ook hebben de kinderen van Gooding , Melinda Nijbroek-Gooding, Ruth Sival-Groenveld en Sunil Oemrawsingh, voorzitter van stichting 8 december 1982 al ingestemd met deze vernoeming.
Tijdens de herdenking
Op 5 augustus 1990 werd het ontzielde lichaam van Gooding aangetroffen nabij het Monument van Gevallenen aan de Waterkant. Gooding was in die periode bezig met een aantal onderzoeken waaronder de moorden in Moiwana (1986) en een drugsvangst bij Moengo. De avond voor zijn dood zou hij daarvoor zijn gesommeerd naar het Hoofdkwartier van de Militaire Politie. Wat zich precies heeft afgespeeld, is niet onderzocht.
Op 5 augustus 2024 liet korpschef Bryan Isaacs tijdens de herdenking weten dat het onderzoek naar de moord op Gooding een jaar terug is heropend. Ook het onderzoek naar de Moiwana-gebeurtenissen liep toen. “Ik kan niet zeggen in welke fase het onderzoek zich bevindt, maar het loopt wel”, aldus Isaacs.
Discussie over naamgeving
Vorig jaar tijdens de herdenking van Goodings moord werd duidelijk dat oud-collega’s, die uit angst naar Nederland waren vertrokken, de wens hadden uitgesproken om de Politieacademie aan de Commewijnestraat naar hem te vernoemen. Minister Amoksi gaf echter de voorkeur aan het vernoemen van een nieuw, nog op te richten hoofdbureau van politie.
Goodings dochters deelden die mening niet. “We willen niet wachten op een nieuw gebouw.
De Politieacademie kan bij wijze van spreken morgen al de naam van mijn vader dragen. Ongeacht het uiterlijk van het gebouw, gaat het om de symbolische waarde,” aldus Sival-Groenveld.
The post Vernoeming Bureau Nieuwe Haven naar inspecteur Herman Gooding ..
- EZ en AdeKUS werken aan Innovatie Centrum en FabLab..
- Modetechnoloog zet lokaal modetalent in de schijnwerpers..
- Volksgezondheid doneert medische hulpmiddelen aan RGD en Me…..
- Anupkumar Moti vermoord..
- Diagnostiek trainingen voor inspecteurs om controle van pla…..
- VHP Gendercommissie wil meer vrouwelijke participatie in po…..
- Eerstelijnszorg krijgt impuls, medische verbruiksartikelen …..
- Pilot minOWC vervolgstudie kinderen met gehoorbeperking..
- Ketura Margaret aast op volleybalkampioenschap in Griekenla…..
- EZ en AdeKUS bundelen krachten voor Innovatie Centrum Surin…..
- Leerlingen met gehoorbeperking krijgen kans verder te stude…..
- Marjorie Berenstein..
- Staatsbesluit en raadsvoorstel institutionalisering Loonraa…..
- ECD blijft overtredingen tegenkomen bij supermarkten..
- ECD-controle stuit op onjuiste kassasystemen en gewicht van…..
- Open brief aan de regering en het Onafhankelijk Kiesbureau …..
- Ramdin: ‘Elk land heeft het recht illegalen uit te zetten…..
- TotalEnergies: ‘Gran Morgu-project zal naar verwachting 3.…..
- De Arend-coach Eendragt: ‘We gaan voor het beste resultaat …..
- Staatsolie lanceert nieuwe obligatie voor offshore-olieproj…..
- Politiek midden blok in de maak..