Het Natuurtechnisch Instituut Suriname (Natin) beschikt over een vernieuwd en gemoderniseerd ICT-lokaal. De faciliteit is een geste van de regering van de Republiek India in het kader van haar Quick Impact Projects Program. De ingebruikname heeft op woensdag 14 mei plaatsgevonden in aanwezigheid van president Chan Santokhi en de Indiase ambassadeur Subhash Gupta.
ADVERTENTIE
President Santokhi legde de nadruk op zowel het versterken van studenten als op de vriendschap tussen Suriname en India. Volgens hem biedt het vernieuwde ICT-lokaal studenten een platform om nieuwe technologieën te verkennen, talenten te ontwikkelen en zich voor te bereiden op betekenisvolle carrières in diverse sectoren.
Ambassadeur Gupta zegt dat het vernieuwde en moderne lokaal de IT-infrastructuur van het Natin versterkt. Het zal volgens de diplomaat ongetwijfeld een grote ondersteuning zijn zodat de studenten hun vaardigheden kunnen verbeteren.
De diplomaat kondigde alvast het Center for Excellence in IT-project in Paramaribo aan. Hij benadrukt dat het niet hierbij zal blijven.
Natin-directeur Iwan Ganga acht het van belang dat studenten zich bewust worden van de mogelijkheden op het gebied van informatietechnologie. Volgens hem gaan de docenten hierdoor ook beter functioneren. De directeur is ingenomen met de upgrading en hij verwacht een grote impact op het Natin.
- U$ 1,4 miljoen voor Vids en VSG voor behoud traditionele le…..
- Wang: “Het volk verdient duidelijkheid over de vooruitgang …..
- Brunswijk accepts Akiemboto’s challenge: “Just say where an…..
- Onweersbuien in de middag..
- Vaklassers gecertificeerd dankzij SAO en Staatsolie Foundat…..
- Poetin komt niet naar gesprek met Zelensky in Istanbul, ook…..
- HELEN THERESIA SY A FOEK – TDLOHREG, door ons allemaa…..
- Rita Norine Harry (71) Den Haag 8-5-2025..
- OM eist vier jaar cel tegen religieus leider voor verkracht…..
- Huis-aan-huis bezorging oproepingskaarten afgerond..
- 144 jubilarissen geëerd voor trouwe dienst Kabinet Presiden…..
- Bee blikt terug op vijf jaar voorzitterschap: “107 wetten, …..
- Column: Samen verder..
- Somohardjo: Ramsaran blijft thuis..
- Man neergeschoten na woordenwisseling over gestolen goud..
- Officier van Justitie eist vier jaar celstraf tegen religie…..
- Directeur Hakrinbank: Financiering Royalties Voor Iedereen …..
- Adhin: “Zogenaamde interne strijd is maaksel van social med…..
- Dikan: ‘Geef de districten meer zeggenschap en een eigen bu…..
- Senioren ontvangen RVI-certificaten: eerste uitbetaling via…..
- VP is no show bij ‘Meet and Chill with Bigi Bravo’..