Het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) heeft op woensdag 23 juli aangifte gedaan bij de politie van een vermiste graafmachine. De zware machine, die onderdeel uitmaakte van een groep van dertien, bleek onvindbaar tijdens een interne inventarisatie, uitgevoerd door een speciaal crisisteam van het ministerie.
Volgens minister Mike Noersalim, die sinds zes werkdagen leiding geeft aan LVV, konden noch de directeur noch de onderdirecteur van Landbouw aangeven waar de machine zich bevond. De graafmachine werd in april 2024 met financiering van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) aangeschaft en toegewezen aan het district Brokopondo voor werkzaamheden. Het was de bedoeling dat de machine na drie maanden zou worden teruggebracht naar het ministerie, maar dat is nooit gebeurd. “Wij hadden geen andere keus dan de politie in te schakelen om het onderzoek te doen,” aldus de minister.
Op donderdag 24 juli, slechts één dag na de aangifte, werd de machine teruggevonden. De graafmachine was per vrachtwagen getransporteerd en geplaatst op het terrein van de Surinaamse Voetbalbond (SVB), recht tegenover het ministerie. Wie verantwoordelijk is voor het transport en waar de machine het afgelopen jaar precies is geweest, is vooralsnog onbekend. De politie heeft de graafmachine in beslag genomen en de persoon die het transport verzorgde, is inmiddels opgeroepen voor verhoor.
De minister benadrukt dat het crisisteam nog altijd bezig is met het verder in kaart brengen van de situatie binnen het ministerie. “Over twee weken moet er duidelijkheid zijn over de stand van zaken,” stelt Noersalim. Hij doet een dringende oproep aan iedereen die nog goederen van het ministerie in bezit heeft, om deze onmiddellijk terug te brengen.
- Nederland trekt boetekleed aan: ‘Luchtdroppings zijn geen h…..
- Opmerkelijk – Kritiek op Rode Kruis in België om aanbieden …..
- Hongerige kinderen: Suriname tussen ‘stunting’ en overgewic…..
- Arbeidsinspectie hoort Hellings op 4 augustus over ontslag ….
- Het verborgen gebrek in het onderwijs: waarom financiële ke…..
- Will.i.am: “Black Thought beter dan Jay‑Z”..
- Bobbi Althoff stopt met haar podcast ‘The Really Good Podca…..
- Billie Eilish showt custom Air Jordan 4 met ruitpatroon..
- Sarung voetbal brengt traditionele Javaanse mannenkleding t…..
- Lichaam van 6-jarige jongen geborgen uit kanaal..
- Palestijnen gedehumaniseerd: slechts nummers..
- Opmerkelijk – Extreem dikke kat toeristische attractie op K…..
- Het probleem van Suriname: politiek zonder verstand..
- Suriname verdient een onafhankelijke Centrale Bank – Geen p…..
- COMMISSIES ONDER VERGROOTGLAS..
- ICW 2025 Finale: Rasha Thadani en Ibrahim Ali Khan in zwart…..
- Mooie opinie, mooie filosofische gesprekken, maar daar heb ….
- Indiase tempel mogelijk betrokken bij honderden moorden en …..
- WIST U DAT: De zwarte zeeduivelvis een lichtgevend bolletje…..
- Multimiljonair wil de eerste rechtse president van Bolivia …..
- Arbeiders in Peruaanse hoofdstad Lima vinden meer dan 1000 …..