Het vliegtuig dat boven Alaska verdween, is teruggevonden op het bevroren zeeoppervlak. Lokale autoriteiten bevestigen dat alle tien inzittenden zijn omgekomen.
Het toestel van Bering Air dat in het westen van de Amerikaanse staat onderweg was voor een vlucht van ongeveer een uur, verloor op zo’n 50 kilometer van bestemming Nome contact met de luchtverkeersleiding. Het vliegtuig, een Cessna Caravan, vloog toen 12 kilometer uit de kust.
De Amerikaanse kustwacht begon daarna met helikopters een zoekactie in de buurt van de laatst bekende coördinaten van het toestel. Die zoektocht werd bemoeilijkt door lichte sneeuw en mist. In de loop van de dag werd het vliegtuig vanuit de lucht gespot.
Vervolgens inspecteerden reddingswerkers het wrak ter plaatse. Drie lichamen zijn gevonden, de andere zeven zijn nog niet bereikbaar vanwege de schade aan het vliegtuig. De autoriteiten gaan er vanuit dat alle inzittenden zijn omgekomen en betuigen hun medeleven met de nabestaanden.
Uit radargegevens van de Amerikaanse Civil Air Patrol blijkt dat het vliegtuig tijdens de vlucht door nog onbekende omstandigheden snel hoogte en snelheid verloor.
Aan boord van het eenmotorige propellervliegtuig waren naast de piloot negen passagiers, allen volwassenen. Zij waren met een lijnvlucht onderweg tussen twee kleine plaatsen in het dunbevolkte westen van Alaska. In de winter zijn deze vluchten vaak de enige manier om in landelijke gebied langere afstanden te overbruggen.
Derde ongelukHet is het derde Amerikaanse vliegtuigongeluk met dodelijke afloop in acht dagen tijd. Vorige week woensdag botsten in de buurt van Washington een commercieel toestel en een legerhelikopter op elkaar. Alle 67 inzittenden kwamen daarbij om het leven. Twee dagen later kwamen bij een crash van een ambulancevliegtuig in de stad Philadelphia zeven mensen om het leven, onder wie een net geholpen meisje.
- Prikactie bij STVS: personeel eist oplossing voor overuren..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbe…..
- CBB-directeur belooft de beste kiezerslijsten voor komende …..
- Relatie Suriname-Nederland onder vergrootglas tijdens sympo…..
- Bromfietser overlijdt door letsels aanrijding..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..
- Drugsverdachte in de kraag gevat..
- Termijnen medisch tuchtcollege en money laundering commissi…..
- Ambtenaren bij de STVS roeren zich..
- Dieven breken in woning Osmiumstraat in en maken kluis buit..
- Meer Keniaanse politie arriveert in Haïti voor veiligheidsm…..
- Bromfietser overleden aan gevolgen aanrijding..
- AWJ-minister in regeringsvergadering: ‘Armoedegrens toont d…..
- Armoedegrens vastgesteld op SRD 7337..
- Herstelwerkzaamheden aan de Desire Delano Bouterse Highway..
- Brunswijk: “Landvreugd treft geen blaam bij grondkwestie…..
- BLTO wil uitbetaling achterstallige overuren eind deze maan…..
- Toga Dialoog: Historisch congres van rechters en advocaten..
- OW-minister: “Aanpak van havens belangrijk”..
- In de middag buien, in de avond droog..
- Staat betaalt achterstand aan Roy Bhoedoe voor brandstoflev…..