INGEZONDEN
Wat zich zondagavond op de Marowijnerivier heeft afgespeeld, is een tragedie die ons tot in het hart heeft getroffen. In Marowijne voelen we elkaars pijn, want wij zijn één familie. Wanneer één dorp huilt, huilt de hele regio mee. Het verdriet is intens, de onzekerheid ondraaglijk, en het gemis onbeschrijflijk.
Verschillende dorpen zijn geraakt. Families zijn verscheurd door rouw, anderen leven in onzekerheid over het lot van hun geliefden. In deze momenten van verdriet en angst trekken we ons als gemeenschap op aan elkaar, zoals we dat altijd doen. We huilen samen, bidden samen, en hopen samen.
Onze dank gaat uit naar alle dappere hulpverleners – uit Frans-Guyana én Suriname – maar ook naar de dorpsbewoners die, vaak met gevaar voor eigen leven, meehelpen bij de reddings- en zoekactie. Jullie inzet laat zien dat medemenselijkheid nog steeds de kracht is van Marowijne.
Als BEP Marowijne roepen we op tot blijvende aandacht voor de veiligheid op onze waterwegen. Te vaak gaan er mensenlevens verloren op plekken waar we dagelijks afhankelijk zijn van de waterwegen.
Een spoedig herstel toegewenst aan de overlevenden. We staan stil bij het verlies. Moge de overledenen in vrede rusten. En moge de families kracht vinden in de armen van de gemeenschap die met hen meeleeft.
BEP Marowijne
- Nieuwe regeerders, sluit a.u.b. direct alle goktenten langs…..
- Paho vraagt om aandacht gezondheidssystemen vanwege voorspe…..
- Internationaal maritiem seminar gestart bij MAS..
- Troefcallkampioen Kampoe naar Nederland..
- Update: ontzielde lichamen van de vier vermiste slachtoffer…..
- CASAS: “EU-besluit is extra stimulans voor luchtvaartverbet…..
- *Surinam Airways tijdelijk uitgesloten van EU-luchtruim**..
- Kolossale Saharastofwolk trekt over Cariben..
- Surinaamse ontwerpers en modellen tonen talent..
- Camerabeelden tonen gewelddadige roofoverval te Mon Plaisir..
- Atompai: ‘We moeten niet herhalen wat afgelopen vijf jaar i…..
- Door CASAS gecertificeerde luchtvaartmaatschappijen tijdeli…..
- Opheffen van het ministerie van Arbeid is gebrek aan bewust…..
- Lijk vierde vermiste passagier bootongeluk geborgen..
- Surinam Airways mag voorlopig niet naar de EU vliegen..
- Zevende slachtoffer bootramp Marowijnerivier geborgen..
- Pawiroredjo hoopt dat rekening wordt gehouden met de wonden…..
- Surinaamse vliegtuigen worden geweerd in Europa..
- SLM getroffen door EU-maatregel; vluchten naar Cayenne tijd…..
- Legina Kromosoeto..
- Kevin M. Gompel..