De zekerheid dat de politie de orde zal handhaven tijdens de verkiezingsperiode is geruststellend. Verkiezingen brengen spanning met zich mee, en een goed georganiseerde veiligheidsoperatie is cruciaal om escalaties te voorkomen. Maar terwijl JusPol zich richt op een tijdelijke piek in veiligheid, blijft een fundamenteler probleem onopgelost: het gebrek aan een constante, betrouwbare veiligheidsaanpak. Het is bijna een patroon: bij grote evenementen, zoals verkiezingen of staatsbezoeken, wordt de politie extra zichtbaar ingezet. Patrouilles worden opgeschroefd, controles strikter en de aanwezigheid van de politie wordt merkbaar vergroot. Maar waarom is deze verhoogde paraatheid niet de standaard?
De realiteit is dat burgers zich niet alleen veilig willen voelen tijdens verkiezingen, maar iedere dag. In buurten waar de criminaliteit hoog is, blijven burgers achter met een gevoel van onveiligheid zodra de extra maatregelen weer verdwijnen. Het veiligheidsgevoel mag geen tijdelijk fenomeen zijn. Een zichtbare politie heeft een preventieve werking. Hoe vaker agenten aanwezig zijn in de wijken, hoe minder ruimte criminelen krijgen om toe te slaan. Maar de politie is in veel wijken helemaal niet aanwezig, tenzij er een incident heeft plaatsgevonden.
Daarnaast speelt het vertrouwen in de politie een grote rol. Agenten moeten niet alleen tijdens de verkiezingen zichtbaar zijn; ze moeten op elk moment aanspreekbaar en betrouwbaar zijn. Dit betekent dat corruptie en willekeur binnen het korps hard moeten worden aangepakt. Burgers moeten weten dat de politie er altijd is om hen te beschermen, niet alleen als de politiek daar baat bij heeft. De overheid moet verder kijken dan tijdelijke maatregelen en een structureel veiligheidsbeleid ontwikkelen.
The post VERKIEZINGSVEILIGHEID GEGARANDEERD, MAAR WAT DAARNA? ..
- Vrouwenevenement in Para stimulereert zelfbewustzijn..
- Finabank introduceert de Small Business Academy..
- SPSB-rechtszaak: Hew A Kee en Jurgens voorwaardelijk vrij; …..
- Directeur kindertehuis blijft op vrije voeten na vonnis..
- Vuilstortterreur en milieumisdaad..
- Nog geen registratie van leerkrachten die deelnemen aan de …..
- Vluchtelingen helpen Vrienden van Suriname..
- Ingebruikname drinkwaterstation Baikutu en Banafokonde..
- BiZa en Blu Dots ondertekenen overeenkomst voor informele u…..
- Carla Vriesde..
- Politiebericht over dodelijke roofoverval Koemboe..
- Goudzoeker laat leven bij gewapende roofoverval te Koemboe;…..
- Snelle acties voor Esther Stichting in volle gang..
- Staatsolie in zee met bedrijf gewezen drugscrimineel..
- President Santokhi roept 20 juni 2025 uit tot eenmalige nat…..
- Legerleiding: Nationaal Leger laat zich niet gijzelen door …..
- Tegenreactie op artikel de heer Nagessar..
- Goudzoeker doodgeschoten bij gewapende roofoverval te Koemb…..
- Legerofficieren dringen er bij president Santokhi op aan in…..
- SURGE versterkt ondernemers, Handelmaatschappij L. Willemsb…..
- Auto vliegt vermoedelijk door electrische storing in motork…..