Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), onder leiding van voorzitter Samseerali Sheik Alibaks, heeft zojuist de uitslag van de algemene verkiezingen van 25 mei 2025 formeel en bindend verklaard. Daarmee is het laatste institutionele obstakel voor de vorming van een nieuwe regering weggenomen.
Ronny Asabina, voorzitter van de partij Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP), reageerde opgelucht op het besluit. “Er is nu niets meer dat de vorming van een nieuwe regering in de weg staat,” stelde hij na afloop van de zitting. Asabina wees er wel op dat er tijdens het verkiezingsproces “heel veel misstanden en onvolkomenheden” zijn geconstateerd. “Er is heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe bestuur.”
Volgens de BEP-voorzitter is de verwachting dat uiterlijk op 16 juli een nieuwe regering aantreedt. “Het volk heeft zich uitgesproken, en de bevoegde organen hebben hun werk gedaan. Elke burger moet zich nu neerleggen bij deze beslissing,” aldus Asabina.
De zitting van het OKB trok veel belangstelling. Vertegenwoordigers van verschillende politieke partijen waren aanwezig om het historische moment bij te wonen. Ondanks de kritische kanttekeningen die bij het proces zijn geplaatst, benadrukten alle deelnemende partijen hun toewijding aan de democratie.
- Santokhi: We hebben basis gelegd voor duurzame energie-econ…..
- Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger bespreken voortgang gezo…..
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase..
- NPS-congres geeft volgende week goedkeuring aan kandidaat v…..
- Olieprijzen: Iran-Israël crisis nog niet vergelijkbaar met …..
- Wi Tru Sranan en korpsen werken aan ‘Code of Conduct’..
- Arts die ketamine leverde aan acteur Perry pleit schuldig S…..
- Trump Mobile: Een Amerikaans gemaakte telefoon voor $499? E…..
- Politiefunctionaris aangehouden voor vermoedelijke betrokke…..
- VES blijft economie kritisch volgen bij volgende regeringsb…..
- Gelekte missive: heldendaad of landverraad?..
- Zeggen: ‘Dit is puur een pragmatische en opportunistische b…..
- SBM Offshore versterkt productie met nieuwste FPSO’s voor S…..
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten..
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..
- OM: Contactverbod verdachten beroving Sunparklaan..
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..