Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), onder leiding van voorzitter Samseerali Sheik Alibaks, heeft zojuist de uitslag van de algemene verkiezingen van 25 mei 2025 formeel en bindend verklaard. Daarmee is het laatste institutionele obstakel voor de vorming van een nieuwe regering weggenomen.
Ronny Asabina, voorzitter van de partij Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP), reageerde opgelucht op het besluit. “Er is nu niets meer dat de vorming van een nieuwe regering in de weg staat,” stelde hij na afloop van de zitting. Asabina wees er wel op dat er tijdens het verkiezingsproces “heel veel misstanden en onvolkomenheden” zijn geconstateerd. “Er is heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe bestuur.”
Volgens de BEP-voorzitter is de verwachting dat uiterlijk op 16 juli een nieuwe regering aantreedt. “Het volk heeft zich uitgesproken, en de bevoegde organen hebben hun werk gedaan. Elke burger moet zich nu neerleggen bij deze beslissing,” aldus Asabina.
De zitting van het OKB trok veel belangstelling. Vertegenwoordigers van verschillende politieke partijen waren aanwezig om het historische moment bij te wonen. Ondanks de kritische kanttekeningen die bij het proces zijn geplaatst, benadrukten alle deelnemende partijen hun toewijding aan de democratie.
- Nieuwe DNA komt nu zondag 29 juni bijeen; termijn loopt af..
- Innovatie en menselijke expertise centraal tijdens NCC2025..
- VS bombardeert Iraanse nucleaire sites..
- Rachel Deekman: ‘Gebouwd erfgoed verbindt ons met de geschi…..
- Trump: VS heeft aanvallen uitgevoerd op drie nucleaire comp…..
- Boldewijn begrijpt beslissing Goerdat niet..
- Motorrijder zwaargewond door aanrijding op Afobakaweg; over…..
- WORLD WAR III..
- Schoten gelost tijdens feest aan Cocobiacoweg..
- Aftellen naar National Day Suriname op World Expo 2025 in O…..
- Carl Breeveld blijft actief buiten parlement..
- KPS investeert in M.E. voor aanpak calamiteiten..
- Rotary Quota doneert USD 27.000,- aan het Rode Kruis uit op…..
- ‘Fates Aligned’: als het universum even meewerkt..
- Betterson: “Termijn president en vicepresident eindigt op 1…..
- WIE VERBREEKT DE STILTE?..
- Juwelendief slikt diamanten van $770.000 in om arrestatie t…..
- Auto beschoten aan Kleine Saramaccastraat..
- Rotaryclub of Paramaribo Quota schenkt Rode Kruis US$ 27.00…..
- Zwarte Toyota Vitz beschoten in Paramaribo: politie onderzo…..
- Korpschef moest sommige afdelingen 100% ontmantelen om inte…..