Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), onder leiding van voorzitter Samseerali Sheik Alibaks, heeft zojuist de uitslag van de algemene verkiezingen van 25 mei 2025 formeel en bindend verklaard. Daarmee is het laatste institutionele obstakel voor de vorming van een nieuwe regering weggenomen.
Ronny Asabina, voorzitter van de partij Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP), reageerde opgelucht op het besluit. “Er is nu niets meer dat de vorming van een nieuwe regering in de weg staat,” stelde hij na afloop van de zitting. Asabina wees er wel op dat er tijdens het verkiezingsproces “heel veel misstanden en onvolkomenheden” zijn geconstateerd. “Er is heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe bestuur.”
Volgens de BEP-voorzitter is de verwachting dat uiterlijk op 16 juli een nieuwe regering aantreedt. “Het volk heeft zich uitgesproken, en de bevoegde organen hebben hun werk gedaan. Elke burger moet zich nu neerleggen bij deze beslissing,” aldus Asabina.
De zitting van het OKB trok veel belangstelling. Vertegenwoordigers van verschillende politieke partijen waren aanwezig om het historische moment bij te wonen. Ondanks de kritische kanttekeningen die bij het proces zijn geplaatst, benadrukten alle deelnemende partijen hun toewijding aan de democratie.
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg..
- Minister Ramadhin levert eerste Surinaamse bijdrage aan pre…..
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uit…..
- SEOB: Wisselkoers, staatsschuld en begrotingstekort nog gro…..
- Culturele Unie Suriname roept op tot eenheid: “Onze vrijhei…..
- OM eist 30 jaar celstraf voor moord en wegmaken lijk..
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst..
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Surina…..
- Santokhi op 1 juli: reflecteren op verleden om eenheid en h…..
- BEP waarschuwt: “Ongelijke verdeling olie-inkomsten kan nie…..
- Gesprek tussen president Santokhi en NDP-voorzitster Simons..
- Parlement opent zittingsperiode 2025-2030..
- Brunswijk: “Geen angst voor oppositie – ABOP verdient waard…..
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig best…..
- Meer dan 10 kinderen blijven regulier onderwijs volgen door…..
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had rech…..
- ABOP: “De strijd van onze voorouders is het fundament van w…..
- Keti Koti – Wij herdenken. Wij vieren. Wij blijven waakzaam…..
- Ashwin Adhin en Ronnie Brunswijk respectievelijk voorzitter…..
- Combe Markt schenkt naaimachines: nieuwe hoop voor vrouwen …..
- In Memoriam Patricia Etnel..