Het budget voor de organisatie van de verkiezingen is met SRD 60 miljoen overschreden. Dat maakte onderminister van Binnenlandse Zaken (Biza), Maurits Hassankhan, bekend tijdens een persconferentie op het ministerie. De overschrijding was al weken vóór de verkiezingen bekend. Hij benadrukte dat alle uitgaven door de regering zijn goedgekeurd.
Het oorspronkelijk vastgestelde budget bedroeg ruim SRD 723 miljoen, maar na intensieve onderhandelingen werd dit bedrag verlaagd naar SRD 600 miljoen. Toch bleek dit verlaagde budget uiteindelijk niet toereikend.
Volgens Nassier Eskak, directeur op het ministerie van Biza, is de overschrijding mede te wijten aan de efficiëntiemaatregelen die het ministerie wilde doorvoeren. Daarbij moesten diverse nieuwe processen worden ingebouwd, waaronder de ontwikkeling van een digitaal platform. Hierdoor kon wel worden bespaard op onder andere papier en inkt.
Onvoorziene omstandigheden, zoals het slechte weer rond de dag van de stemming, zorgden echter voor flinke extra kosten. Er moesten grote aantallen personen en goederen worden vervoerd, vooral naar afgelegen gebieden. Doordat binnenlandse landingsstrips onbruikbaar werden verklaard, moest het ministerie uitwijken naar helikopters.
Vanwege de beperkte capaciteit moesten deze toestellen meerdere keren heen en weer vliegen, wat de kosten aanzienlijk opdreef. Op een gegeven moment konden zelfs de helikopters niet meer worden ingezet en moesten personen per boot worden vervoerd. Deze omstandigheden leidden tot fors hogere uitgaven. Daarnaast speelde ook administratieve onzorgvuldigheid een rol.
Verkiezingsmateriaal moest worden teruggebracht naar de hoofdstembureaus, waar de proces-verbalen gecontroleerd werden. Hierdoor moest het personeel veel langer doorwerken dan gepland. Bij een van de stembureaus, waar het werk nog niet was afgerond, is een bus ingezet om de leden op te halen en weer af te zetten.
Volgens Hassankhan zullen ook deze kosten worden meegerekend in het totaalbedrag. Directeur Eskak sluit niet uit dat de totale overschrijding uiteindelijk kan oplopen tot SRD 70 miljoen.
- Handreiking Somohardjo naar HVB in belang van samenleving; …..
- NPS: 500 aangetrokken stembureauleden haalden toets niet..
- PALU: Gekozen partijen moeten beloften waarmaken..
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..
- PL: “Volk heeft recht op werkelijke verkiezingsuitslag”..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklima…..
- Bhola: hertellingen bij 30 stembureaus..
- Joan Nibte (A20): “OKB in gebreke gebleven”..
- Asabina: “Zorgwekkende ontwikkelingen in verkiezingsproces …..
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..
- Vallen en opstaan..