Negen politieke partijen kruisen op maandag 12 mei 2025 de degens tijdens het Verkiezingsdebat Suriname 2025. De bijeenkomst, die plaatsvindt in de Prince Ballroom te Paramaribo, staat geheel in het teken van urgente maatschappelijke thema’s die bepalend zijn voor de toekomst van het land.
ADVERTENTIE
Het verkiezingsdebat bestaat uit twee delen:– Het Algemene Debat, waarin woordvoerders (niet afkomstig uit de top drie van de kandidatenlijst) namens hun partijen actuele maatschappelijke onderwerpen bespreken;– Het Slotdebat, waarin lijsttrekkers of hooggeplaatste kandidaten (plek 1 tot en met 3) rechtstreeks met elkaar in debat gaan over hun toekomstvisie voor Suriname.
Het debat wordt geleid door de ervaren moderators Gloria Botse en Karin Refos, beiden bekend om hun deskundigheid en gebalanceerde aanpak. Hun rol is cruciaal in het bewaken van de inhoud en de orde tijdens dit belangrijke verkiezingsmoment.
De deelnemende partijen zijn:1. Democratisch Alternatief ’91 (DA’91)2. Alternatief 2020 (A20)3. Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP)4. Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP)5. Organisatie voor Politieke Transparantie Suriname (OPTSU)6. Pertjajah Luhur (PL)7. Nationale Democratische Partij (NDP)8. Nationale Partij Suriname (NPS)9. Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP)
Iedere partij vaardigt een spreker af voor beide debatonderdelen. Een overzicht van de sprekers is beschikbaar op aanvraag.
Een democratisch moment van gewichtHet Verkiezingsdebat Suriname 2025 vormt een hoogtepunt in de aanloop naar de verkiezingen en biedt burgers – binnen én buiten Suriname – de kans om de plannen en prioriteiten van politieke partijen rechtstreeks te vergelijken. Ook onder de diaspora is er grote belangstelling voor dit live uitgezonden debat, dat kiezers helpt om geïnformeerde keuzes te maken.
Het debat wordt live uitgezonden via ATV in Suriname, SALTO in Nederland, en wereldwijd via Nieuwspoort en het YouTube-kanaal van Sewa 14.73.
- Staatsolie boort twee belangrijke exploratieputten in Blok …..
- Onderzoek naar ernstige milieuverontreiniging gaat door – v…..
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg..
- AWJ verschaft duidelijkheid over ontslagproces..
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025..
- Condoleanceregister voor oud-president Jules Wijdenbosch..
- Regels voor stemmen bij volmacht..
- TrackDrip stopt: lokaal streaminginitiatief bezwijkt onder …..
- GOED GEREGEERD, SLECHT UITGELEGD FABEL..
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag..
- Santokhi ergert zich aan tweestrijdige standpunten bij invo…..
- Dominee Paul Doth voorgoed uit Suriname..
- Man dringt Poolse universiteit binnen met bijl..
- Jules Albert Wijdenbosch (83) Paramaribo 30-4-2025..
- Jacqueline Elisabeth (74) Amsterdam 4-5-2025..
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in concl…..
- Mathoera: verandering bij defensie zichtbaar..
- Inhoudelijke behandeling Money Laundering-zaak K.C. start 5…..
- Campus Village bij AdeKUS opgeleverd: stap naar toegankelij…..
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president..
- Column: Positieve mindset..