Verkiezingen verlopen anders dan verwacht; OPTSU uit zorgen over gang van zaken

Imran Taus van OPTSU noemt het verloop van de verkiezingen niet schokkend, maar wel opmerkelijk. Volgens hem is er aanzienlijk geïnvesteerd in technologie en systemen, maar desondanks verliepen de verkiezingen anders dan verwacht. Juist bij een landelijk evenredig kiesstelsel zou men een soepeler proces mogen verwachten.
Taus uitte ook zijn zorgen over het recente optreden van de president, dat hij als tamelijk schokkend bestempelde. Ondanks de ervaring van de staat en eerdere waarschuwingen en aanbevelingen uit vorige verkiezingen, zijn er toch aanzienlijke fouten gemaakt.
Opmerkelijk is dat de president zelf het initiatief nam om politieke partijen uit te nodigen, terwijl dit normaal gesproken de taak is van de verkiezingsautoriteiten. Het gesprek dat volgde was dan ook voornamelijk informatief van aard en kan niet worden beschouwd als een formeel consultatiemoment.
OPTSU, een politieke bundeling, is inmiddels gestart met de evaluatiefase van het verkiezingsproces. De gesprekken daarover zijn nog in volle gang en de organisatie heeft haar analyse nog niet afgerond.