De Nationale Assemblee (DNA) heeft officieel bekendgemaakt dat de verkiezing van de president en vicepresident zal plaatsvinden op zondag 6 juli om 12.00 uur. Deze bijzondere vergadering, waarin de leden van De Nationale Assemblee bijeenkomen in verenigde vergadering met de leden van de Staatsraad, zal plaatsvinden in de vergaderzaal van het parlementsgebouw.
Deze verkiezing is een cruciale stap in het democratisch proces na de algemene verkiezingen van 25 mei. Verwacht wordt dat de gekozen president en vicepresident de komende vijf jaar het hoogste uitvoerend gezag in Suriname zullen uitoefenen.
De bekendmaking volgt op de beëdiging van de nieuw gekozen parlementsleden en het formeren van het nieuwe parlementaire leiderschap.
Met deze aankondiging wordt de weg vrijgemaakt voor een ordelijke machtswisseling en de voortzetting van de democratische traditie in Suriname. De ogen van de natie zullen op deze verkiezing gericht zijn, gezien de grote politieke en maatschappelijke belangen die hiermee gepaard gaan.
- PAHO werkt met partners aan nieuw Caribisch gezondheids- en…..
- Meer zon, maar nog steeds onweersbuien..
- Principeovereenkomst tussen regering en RAVAKSUR Plus over …..
- SCVU is Koi Carper de baas..
- Twaalf mensen doodgeschoten tijdens feest in Mexicaanse sta…..
- Willem Bilkerdijk (86) Paramaribo 22-6-2025..
- Paus hekelt verval van internationaal recht..
- Lezing en culturele avond in het kader van 1 juli..
- Politiebond hekelt werkwijze minister Amoksi bij bevorderin…..
- Storing bij Diakonessenhuis: operaties en bevallingen stilg…..
- Topclubs strijden om het landskampioenschap..
- Structureel probleem met ‘Cashpnt’ pinautomaten; banken lev…..
- Koning Willem-Alexander: ‘Nederland net begonnen met aanpak…..
- Wan Okasi-voorzitter haalt uit naar kiezers en politici: “D…..
- Brunswijk houdt opties open ondanks akkoord..
- Bboy Dietje met Nederlands ISH Dance Collective in Australi…..
- Principeakkoord tussen regering en Ravaksur Plus..
- Nieuwe Indonesische ambassadeur wil band met Suriname verst…..
- Politiebond en Korpsleiding erover eens: Amoksi handelde te…..
- “Verbreek de cyclus”: UNODC roept op tot wereldwijde aanpak…..
- Regering en Ravaksur sluiten op valreep akkoord over fiscal…..