Het Verkeersveiligheidsinstituut Suriname (VVI) uit stevige zorgen over de alarmerende staat van de verkeersveiligheid in het land. Uit recente data blijkt dat in de periode januari tot en met juni 2025 maar liefst 1480 verkeersongevallen zijn geregistreerd bij het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP).
Een groot deel van de ongevallen betrof bromfietsers: 813 gevallen, waarmee zij de meest kwetsbare groep in het verkeer vormen. De meerderheid van de slachtoffers bevindt zich in de leeftijdsgroep van 14 tot 34 jaar, een trend die volgens het VVI al langere tijd zichtbaar is.
Stijgende lijn sinds februari
Sinds februari is sprake van een toenemende frequentie van ongevallen, met een piek in de maand juni. Het aantal verkeersdoden tot en met juli is inmiddels opgelopen tot 44. Directeur Joanne Valerie Adraai noemt de cijfers “verontrustend en onacceptabel”. Volgens haar blijft roekeloos rijgedrag de voornaamste oorzaak, met name botsingen tussen bromfietsers en auto’s, die vaak leiden tot ernstig letsel of overlijden.
“Elke verkeersdode is er één te veel”
Adraai pleit voor directe beleidsinterventie. “Verkeersveiligheid moet nú een prioriteit worden in het overheidsbeleid. Elke verkeersdode is er één te veel,” aldus de VVI-directeur. Ze benadrukt dat het huidige patroon alleen kan worden doorbroken met een integrale aanpak, waarin voorlichting, handhaving en infrastructuur hand in hand gaan.
Dringende oproep aan verkeersdeelnemers
Met de aanstaande vakantieperiode in zicht – een tijd waarin traditioneel meer verkeersincidenten plaatsvinden – roept het instituut zowel de overheid als de samenleving op tot actie. Het VVI vraagt om concrete beleidsmaatregelen, actieve participatie van burgers en meer inzet van controle-instanties.
“Zonder gezamenlijke inspanning zullen de cijfers blijven stijgen,” aldus Adraai. Het VVI dringt erop aan dat verkeersveiligheid niet langer als bijzaak wordt behandeld, maar als urgente maatschappelijke verantwoordelijkheid.
- Verkeersveiligheidsinstituut wil concrete acties tegen stij…..
- Opofferingsverhaal van oorlogsslavinnen uit Japan komt eind….
- Onderzoek naar verdwenen middelen kent strafrechelijk- als …..
- Dirk Currie stelt onderwijsinvesteringen centraal in minist…..
- Bouw gestart aan mega-gaspijpleiding Nigeria-Marokko.
- Nederlandse ambassadeur ontmoet president Simons.
- Israëlische rabbijn roept op tot totale uithongering van Ga….
- ‘Joods lijden’ is een wereldgebeurtenis, omdat ‘één Joods l….
- Nederlandse ambassadeur Oostelbos bij president Geerlings-S…..
- Suriname in crisis: armoede is geen keuze, maar een gevolg …..
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm over ernstige verk…..
- Video -Brandweer redt inwoners tijdens overstromingen in Zu….
- Video -Modderstroom treft Himalayadorp: minstens vier doden….
- Video -Maleisische koning brengt historisch staatsbezoek aa….
- Dirk Currie beëdigd als minister van Onderwijs, Wetenschap …..
- Panka : ‘Wij voelen ons vereerd’..
- Justitie roept hulp samenleving in bij opsporing voortvluch….
- Directeur DNV ontheven vanwege strategische positie..
- Tsang wil duidelijkheid rond gunning Van ‘t Hogerhuysstraa…..
- Surinaamse ambassade brengt Caricom en Centraal-Amerika sam…..
- ‘Het ligt niet per se aan de leerlingen maar aan het onderw…..