Justitie en Politie (JusPol) minister Harris Monorath zegt dat verkeersveiligheid een van de belangrijke prioriteitsgebieden zal zijn van zijn beleid op het ministerie.
Na de nodige afstemming met de president zegt de JusPol-minister met de voorzitter van de Nationale Assemblee in contact te zullen treden ter bespreking van de behandeling van de ontwerpwet Instelling Verkeersautoriteit. Deze conceptwet is in juni 2022 als initiatiefvoorstel ingediend bij de Nationale Assemblee, en wacht sindsdien op behandeling.
De ontwerpwet regelt dat het huidig Verkeersveiligheid Institiuut (VVI), dat onder de paraplu van het ministerie van Justitie en Politie functioneert, opgaat in de in te stellen Verkeersautoriteit. De Verkeersautoriteit zal als centraal punt dienen voor het aansturen, optimaliseren en het monitoren van de verkeersveiligheid en het coördineren van activiteiten die met de verkeersveiligheid in het algemeen te maken hebben. Volgens de ontwerpwet zal de in te stellen Verkeersautoriteit vanwege de procureur-generaal worden belast met de afgifte van rijbewijzen, het verstrekken van kentekenplaten en de afgifte van nummerbewijzen.
Uit de praktijk is gebleken dat deze werkzaamheden oneigenlijke taken van de politie zijn.
Tijdens een recent vraaggesprek bij radio LIMFM toont minister Monorath zich zeer tevreden over het werk dat verricht wordt door het huidige Verkeersveiligheid Instituut (VVI).
Tevreden met werk VVI
Er is heel wat voorbereidend werk verzet om te komen tot de instelling van de Verkeersautoriteit. Het VVI heeft ook al tal van voorstellen voorbereid met betrekking tot de invoering van bromfietscertificaten en het verplicht dragen van valhelmen voor bestuurders van de zogeheten e-bikes.
De minister noemt ook het in leven roepen van een verkeershandhaving unit waar de VVI ook bezig is met voorbereidngen.
Minister Monorath oppert het idee om de zogeheten BAVP’ers (Buitengewoon Agent van Politie) te trainen tot verkeershandhavers. Ze kunnen dan bij drukte in het verkeer, zoals bij files, worden ingezet om het verkeer te regelen. Daardoor wordt de druk bij de politie weggehaald. De politie kan daardoor zich specifieker richten op andere veiligheidstaken in het land.
De JusPol-minister toont zich erg enthousiast over het werk van VVI dat dus uiteindelijk zal moeten uitmonden in de instelling van de Verkeersautoriteit.
De instelling van een Verkeersautoriteit wordt als een van de eerste maatregelen gezien om de veiligheid in het verkeer aanzienlijk te verbeteren. Het aantal verkeersslachtoffers baart de samenleving al enige tijd grote zorgen.
- Presidentsverkiezingen Guyana draaien om olie, ongelijkheid…..
- Museum Bakkie: ‘Ik ben zelf geïnteresseerd in bijzondere ve…..
- Morgen eerste ministersraad vergadering..
- Fractie NPS doneert maandelijks SRD 120.000 aan sociaal fon…..
- Reyme: ‘Moment om vertrouwen in politiek te herstellen’..
- EBS ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings op staande v….
- Boeing lijkt te profiteren van handelsoorlog..
- Gospelartiest ‘Revo’ Pinas verbreekt stilte met nieuwe sing…..
- Man aangehouden voor verduistering van gouden ketting..
- Kunst verklaard: Oom John..
- Gewapende overval op GOw2-shop Coesewijnestraat..
- NPS-fractie levert uit maandelijkse bezoldiging SRD 120.000…..
- Rijstexport in het slop: Suriname dreigt gouden korrel te v…..
- Studie: Gevallen van leverkanker kunnen tegen 2050 bijna ve….
- Alleenstaande 91-jarige seniorenburger gekneveld; twee verd….
- Oranje naweeën..
- Politiebond dringt aan op nieuwe politie-uniformen en beter…..
- UNESCO eist bouwstop nieuwbouw assemblee en Yogh-parkeergar…..
- AfriCaribbean Trade and Investment Forum 2025 officially ki…..
- Cultuur als verdienmodel..
- Woning in Para afgebrand..