PARAMARIBO — “Wij willen escalatie voorkomen, maar de directie moet nu eindelijk verantwoordelijkheid nemen en prioriteit geven aan het afronden van de CAO-onderhandelingen.” Dat stelt de Staatsolie Werknemersorganisatie Suriname (SWOS) woensdag in een persbericht. Daarin wordt opgetekend dat de vakbond woensdag de acties van het personeel heeft overgenomen.
Omdat het ultimatum van de arbeiders aan zowel de directie van Staatsolie als het SWOS-bestuur dinsdag middernacht is verstreken zonder dat er noemenswaardige resultaten zijn bereikt, zijn medewerkers van het oliebedrijf in actie gegaan. “Met het verstrijken van alle deadlines en het uitblijven van enige serieuze reactie, voelen de werknemers zich gedwongen bij hun onvrede kracht bij te zetten”, verklaart het SWOS-bestuur.ADVERTISEMENT
“Het lijkt er niet op dat de directie enige prioriteit geeft om de CAO af te ronden binnen de vastgestelde termijn”
De bond meldt dat er al geruime tijd grote ontevredenheid heerst onder het personeel over de afronding van de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst 2024/2025. Volgens hem bevinden de arbeiders zich daardoor in een uiterst onzekere positie.
Gesteld wordt dat de onderhandelingen tussen bestuur en directie “buitengewoon stroef” verlopen. “Het lijkt er niet op dat de directie enige prioriteit geeft om de CAO af te ronden binnen de vastgestelde termijn, ondanks herhaaldelijk aandringen van de SWOS”, klinkt het verwijt.
Medezeggenschap
Naast onderhandeling over het loon wil de bond medezeggenschap bij cruciale vraagstukken die de werknemers raken. Eén daarvan is de toekomst van Staatsolie en werknemers na 2028, wanneer de olie uit de offshorevelden wordt gewonnen.
Daarnaast zijn er volgens de SWOS “hardnekkige geruchten” over de uitbesteding van de Saramacca-operaties. Die hebben geleid tot “grote onrust” onder het personeel. De SWOS zegt zich in te zullen zetten voor waardige arbeidsvoorwaarden en -omstandigheden voor werknemers en contractarbeiders en pensioenverbetering voor gepensioneerden.
Ontevreden Staatsolie-medewerkers worden toegesproken. [: SWOS]
- Maritieme opleidingen in spotlight tijdens CMU Day..
- Man aangehouden na mishandeling en vernieling..
- Hess geeft onontwikkelde olieconcessies in Guyana en Surina…..
- Kuldipsingh: ‘Wisselkoers beïnvloedt winkelprijzen, maar wi…..
- Politie verbrandt grote partij in beslag genomen drugs in P…..
- Kasimex House Band naar Aruba voor twee optredens: ‘Klaar o…..
- Narcotica Brigade verbrandt grote hoeveelheden drugs..
- Santokhi: ‘sommige mensen hopen dat de president sterft…..
- Biza-onderminister Hassankhan: ‘Verkiezingen zouden moeten …..
- Geweldadige protesten in Guyana na dood 11-jarig meisje..
- Broer van president Santokhi overleden..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (5)..
- Politieke partijen controleren specimen DNA-stembiljet bij …..
- VSB organiseert informatiesessie over Nieuw Burgerlijk Wetb…..
- TotalEnergies en APA investeren in versterking moeder- en k…..
- In Guyana: Betogers steken huis van hoteleigenaar in brand..
- Eskak: geen nieuwe aanbesteding nodig bij wijziging grootte…..
- Overleg na brand: president wil brandweer op niveau brengen..
- Regering keurt belangrijke verkiezingsmaatregelen goed..
- President Santokhi tekent condoleanceregister Paus Francisc…..
- ‘Paus Franciscus heeft bij mij meer liefde voor Gods schepp…..