De VHP fractie heeft niet meegewerkt aan de uitgeschreven Openbare Vergadering van vrijdag 25 juli, waarbij nieuwe leden zouden worden toegelaten als lid van DNA, omdat deze vergadering niet conform het Orde Reglement is uitgeschreven, en daardoor de vergadering niet legitiem is. Het Orde Reglement geeft heel duidelijk in artikel 63 aan, dat indien het onderwerp éénvoudig en van spoedeisend karakter is, DNA van de genoemde termijnen mag afwijken. Dit is geen prerogatief van de voorzitter van DNA.
De VHP fractie constateert dat het niet naleven van het Orde Reglement een structureel karakter begint te krijgen welke goed bestuur en het democratisch gehalte ondermijnt. De VHP fractie wil juist bijdragen aan versterking van de eerder twee genoemde punten. Tevens is zij voorstaander van toelating van alle nieuwe leden, zodat ze met hun constitutionele taken kunnen aanvangen en het volk kunnen dienen. Dit dient echter, zoals ook eerder aangegeven, plaats te vinden binnen de regels en conventies zoals verankerd in de wet en het Orde Reglement van DNA.
Reeds voordat de convocatie was uitgegaan heeft de fractieleider van de VHP de voorzitter van DNA gebeld en gewezen op de NIET legitieme aard van de vergadering en de eventuele rechtsgevolgen. De VHP fractie had minimaal verwacht dat de voorzitter van DNA overleg zou plegen met fractievoorzitters en conform het reglement van orde zou moeten handelen. De voorzitter van DNA heeft echter gemeend dit voorstel naast zich neer te leggen. De VHP fractie zal binnen wet- en regelgeving de democratie blijven dienen en zal zich op generlei wijze lenen voor niet legitieme zaken. Zij hoopt dat op korte termijn de nieuwe leden toegelaten kunnen worden.
VHP Fractie in DNA,Namens deze,Dhr. drs. A. Gajadien, Fractieleider
- Louis Vuitton Nederland onderzocht wegens witwaspraktijkenV
- WIST U DIT:V
- Nabestaanden Britse passagiers Air India-crash hebben verke…V
- SBB-directeur slaat alarm over uitgegeven grond in woongebi…Redactie
- VIDS dringt aan op snelle aanpak grondenrechten..
- Laila Ali, dochter van Muhammad Ali, uitgedaagd door Clares…V
- 2 Chainz brengt filmtrailer ‘Red Clay’ uitV
- Ajay Devgn zwijgt over zijn band met Kajol en kinderen vanw…V
- ‘The Voice’ krijgt nieuwe coaches voor seizoen 29V
- Dodelijk jaar voor journalisten in Latijns-Amerika: “Misdaa…..
- Vrijdag 25 juli 2025V
- Vandaag toelating nieuwe DNA-leden; parlement blijft onvolt…..
- DOE-voorzitter Alfaisi: Ministerie van Economische Zaken is…..
- Regering buigt zich over toekomst SLM en luchtvaartsector.
- Regering onderzoekt verlichting schuldenlast Suriname.
- President: “Geen nieuw beleid in begroting 2025”.
- Eerste raadsvergadering nieuwe regering onder leiding Geerl….
- Humphrey Iwan Wong-A-Soij (69) Amsterdam 22-7-2025(Beri)
- Radjie Rijstindustrie verliest rechtszaak ondanks kromme hy…..
- Staatsschuld ook voor nieuwe regering een last..
- Suriname hoeft zich geen zorgen te maken over visa-restrict…..