De VHP fractie heeft niet meegewerkt aan de uitgeschreven Openbare Vergadering van vrijdag 25 juli, waarbij nieuwe leden zouden worden toegelaten als lid van DNA, omdat deze vergadering niet conform het Orde Reglement is uitgeschreven, en daardoor de vergadering niet legitiem is. Het Orde Reglement geeft heel duidelijk in artikel 63 aan, dat indien het onderwerp éénvoudig en van spoedeisend karakter is, DNA van de genoemde termijnen mag afwijken. Dit is geen prerogatief van de voorzitter van DNA.
De VHP fractie constateert dat het niet naleven van het Orde Reglement een structureel karakter begint te krijgen welke goed bestuur en het democratisch gehalte ondermijnt. De VHP fractie wil juist bijdragen aan versterking van de eerder twee genoemde punten. Tevens is zij voorstaander van toelating van alle nieuwe leden, zodat ze met hun constitutionele taken kunnen aanvangen en het volk kunnen dienen. Dit dient echter, zoals ook eerder aangegeven, plaats te vinden binnen de regels en conventies zoals verankerd in de wet en het Orde Reglement van DNA.
Reeds voordat de convocatie was uitgegaan heeft de fractieleider van de VHP de voorzitter van DNA gebeld en gewezen op de NIET legitieme aard van de vergadering en de eventuele rechtsgevolgen. De VHP fractie had minimaal verwacht dat de voorzitter van DNA overleg zou plegen met fractievoorzitters en conform het reglement van orde zou moeten handelen. De voorzitter van DNA heeft echter gemeend dit voorstel naast zich neer te leggen. De VHP fractie zal binnen wet- en regelgeving de democratie blijven dienen en zal zich op generlei wijze lenen voor niet legitieme zaken. Zij hoopt dat op korte termijn de nieuwe leden toegelaten kunnen worden.
VHP Fractie in DNA,Namens deze,Dhr. drs. A. Gajadien, Fractieleider
- Stephen Tsang weer terug als minister..
- Tsang heeft nog een ‘appeltje te schillen’ met de oppos…..
- Korpschef Isaacs weerspreekt beweringen Van Dijk-Silos..
- DNA-lid Sampie: ‘Mijn afwezigheid in parlement had niets te…..
- Onze president is niet ceremonieel..
- WANNEER BREKEN WE DEZE BOUWVAL..
- Scherpe kritiek op KPS: ‘Het systeem is ziek..
- Stephen Tsang beëdigd als minister OW..
- Ricardo Panka in de running voor ambassadeurspost..
- Minister Tsang: Openbaar Ministerie mag veel werk verwachte….
- Bootsman verdronken bij bootongeluk te Balingsoela; lijk ge….
- NMA: Geen goedkeuring goudverwerkingsbedrijf Commissaris We….
- Nieuw of gewoon oud?..
- Minister Misiekaba: Aandacht voor personeelstekort en geest…..
- INGEZONDEN – Stichting 8 December: Stop het zwartmaken van …..
- Luchtvaartsector moet vrijdag oplossingsmodellen presentere…..
- Minister Monorath belooft ’toewijding en zorg’ bij eerste b…..
- DNA laat acht nieuwe parlementsleden toe..
- DNA verwelkomt acht nieuwe leden..
- Acht nieuwe leden toegelaten tot De Nationale Assemblee.
- Stichting 8 December: Stop het zwartmaken van het Korps.