De regering van de Verenigde Staten heeft Jennifer Geerlings-Simons gefeliciteerd met haar historische verkiezing tot president van de Republiek Suriname. In een officiële verklaring benadrukt de regering-Trump het belang van de sterke en groeiende bilaterale relatie tussen beide landen, gebaseerd op gedeelde democratische waarden en een gezamenlijke inzet voor stabiliteit en welvaart in de regio.
De Verenigde Staten spreken hun waardering uit voor de inspanningen van Suriname om transparant zakendoen te bevorderen, de rechtsstaat te versterken en democratische instituties te consolideren. Volgens Washington zijn deze stappen essentieel voor duurzame ontwikkeling en het aantrekken van langetermijninvesteringen.
Daarnaast moedigt de Amerikaanse regering het Amerikaanse bedrijfsleven aan om actief betrokken te blijven bij de economische ontwikkeling van Suriname. “Wij steunen Suriname in zijn streven naar economische groei en diversificatie, waarbij het belangrijk is om de invloed van de Chinese Communistische Partij (CCP) binnen strategische sectoren te beperken,” aldus de verklaring.
- AWJ tekent overeenkomst met vier veiligheidsbonden..
- DEZELFDE BRUNSWIJK ALS ALTIJD..
- Fragiel staakt-het-vuren tussen Iran en Israël kalmeert oli…..
- Tweede Miss Inheemse Suriname-verkiezing in startblokken..
- Dc Wongsodikromo: “Saramacca is klaar voor landbouwvraag va…..
- PL teleurgesteld dat Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije…..
- Akkoord over lonen zorgpersoneel in Suriname..
- Suriname-Guyana Kamer van Koophandel maakt historisch debuu…..
- Uitvaart Patricia Etnel vrijdag..
- Breeveld: onder voorbehoud tekenen van regeerakkoord “chant…..
- Samen sterk voor het bos: Tropenbos Suriname investeert in …..
- Akkoord over secundaire voorzieningen voor veiligheidsdiens…..
- Karg en Lall luiden noodklok: illegale visserij zet sector …..
- Peneux: ‘Leerkrachten worden respectloos behandeld’..
- Suriname tekent statuut OIC Labour Centre..
- Rechter doet nog geen uitspraak in kwestie Nickeriestraat..
- Simons vreest niet voor presidentsverkiezing in vvv; deur s…..
- Carlos ‘Linka’ Linger brengt na acht jaar nieuwe song u…..
- Kabinet-Simons: een reële belofte of status quo?..
- Trump geland op Schiphol, onderweg in ‘The Beast’ naar dine…..
- IOL-directeur: “Wekelijks diploma’s valideren voor vertrekk…..