De mysterieuze verdwijning van vogels uit ogenschijnlijk ongerepte regenwouden is eindelijk verklaard. Niet ontbossing, ziektes of jacht, maar klimaatverandering blijkt de hoofdschuldige. ‘Vogels zijn bijzonder gevoelig voor uitdroging en hittestress’, legt onderzoeker Maximilian Kotz uit.
In het wetenschappelijke tijdschrift Nature Ecology and Evolution publiceerde hij zijn onderzoek naar de effecten van klimaatverandering op vogelpopulaties wereldwijd. Zijn team voerde het onderzoek uit in samenwerking met de Universiteit van Queensland en het Barcelona Supercomputing Center (BSC).
Ze focusten op het isoleren van klimaateffecten ten opzichte van andere menselijke invloeden zoals ontbossing. De wetenschappers combineerden twee soorten gegevens. Enerzijds gebruikten ze waarnemingen uit het veld: tellingen van vogels en metingen van temperatuur en neerslag over tientallen jaren. Anderzijds zetten ze geavanceerde klimaatmodellen in.
De resultaten onthulden dat tropische vogels tegenwoordig worden blootgesteld aan tien keer zoveel extreme hitte als veertig jaar geleden: van gemiddeld drie dagen per jaar naar dertig dagen.
“Vogels zijn een cruciaal onderdeel van veel ecosystemen”, legt Kotz uit. Zij dragen bij aan zaadverspreiding, insectenbestrijding en dienen als voedselbron voor andere dieren. Wanneer zij verdwijnen, heeft dat dus verstrekkende gevolgen voor de biodiversiteit en het functioneren van tropische bossen als geheel.
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.
- Artsen waarschuwen voor onbekende verlammingsziekte in Gaza..
- Chinese ambassadeur vol lof over Suriname..
- Artiesten eren scheidende operationeel manager Nederlandse …..
- MinOWC scherpt doorstroomcriteria aan voor Imeao-leerlingen..
- Opmerkelijk – 2-jarig meisje in koffer gestopt in Nieuw-Zee….
- Politie heeft een serieus probleem .
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.
- Goud, macht en misbruik: De strijd om Surinames economische….
- EU-ambassadeur: ‘Goede samenwerking en aanpak blacklisting …..
- SLM lanceert vrachtdivisie: eerste eigen vrachtvliegtuig ar…..
- Sociale investering TotalEnergies in onderwijs met Scholars…..
- Schoolleiders verrast door plots besluit minOWC over oude b…..
- Denzel Washington keert terug in nieuwe trailer ‘Highest 2 ….
- Organisator ‘Burna Boy-concert’ in Arena failliet: fans kun….
- Beyoncé en Levi’s lanceren denimcollectie na jaar lange cam….
- Cardi B opent ‘WWE SummerSlam 2025’ en previewt nieuw numme….
- Start Exercitie Instructeurs Opleiding.
- Dagblad Suriname, woensdag 6 augustus 2025.