De behandeling van de strafzaak tegen de verdachten A.O., S.D., E.B., R.T., G.R., G.B., D.P., O.Z. en L.G. is op woensdag 12 februari 2025 voortgezet door de kantonrechter. De verdachten worden beschuldigd van overtreding van de Wet Verdovende Middelen, specifiek het uitvoeren van cocaïne. In deze zaak werd 500 kilogram cocaïne aangetroffen in een verborgen ruimte achter de cockpit van een toestel van Surinam Airways (SLM), waar zich ook computers bevinden. De zitting stond in het teken van het verhoor van de verdachten.
Tijdens de zitting zijn de verdachten door de kantonrechter, de officier van justitie en hun raadslieden ondervraagt. De raadsman van verdachte A.O. diende een verzoek in tot invrijheidstelling, maar dit werd door de kantonrechter afgewezen. De zaak wordt voortgezet op 26 maart 2025, waarbij het requisitoir op de agenda staat.
Achtergrond
Op woensdag 6 maart 2024 onderschepte het Bestrijding Internationale Drugsteam (BID), een grote partij cocaïne in een vliegtuig van Surinam Airways. Het toestel stond op het punt om naar Amsterdam, Nederland te vertrekken. Bij deze operatie werd meer dan 500 kilogram cocaïne ontdekt, verdeeld over zeventien dozen die verborgen waren in een ruimte onder de cockpit van de Airbus. De zaak werd vervolgens overgedragen aan de Narcotica Brigade van het Korps Politie Suriname (KPS).
The post Verdachten in drugssmokkelzaak SLM-toestel gehoord ..
- “Er is geen sprake van bewuste blokkade salarissen pe…..
- Wetgeving mogelijk voornaamste steunpilaar van elke samenle…..
- Niet eens een begroting kunnen schetsen…..
- Vijf verdachten aangehouden voor oplichtingen en valsheid i…..
- Zesde verdachte in berovingszaak Cassialaan aangehouden..
- Kabinet president: geen opdracht om personeel Huize Ashiana…..
- De stroomtarieven (2) SPCS: ‘We hebben volgens het contract…..
- Bronto Somohardjo: “PL zal ministerie van OW opeisen”..
- Bouwen is in 2024 nog duurder geworden..
- VES: Bureau Staatsschuld verdient een compliment..
- Column: Borrelpraat no. 858..
- Werkgevers lappen ouderschapsverlof aan hun laars..
- MrZonneman brengt vernieuwing in de showbizz met DUSA Fest..
- Voertuig autobestuurder die aanrijding veroorzaakt tijdens …..
- Brazilië en Mexico zijn de economische reuzen van Latijns-A…..
- Inbraak bij politieagent aan Wilhelminaweg, verdachten op d…..
- Gezondheidsbonden stellen ultimatum aan regering..
- CUP: Geen opdracht om medewerkers Huize Ashiana niet te bet…..
- Strijd om topbaan OAS..
- LC Parwani viert 14-jarig jubileum van LC Diamond Grove in …..
- Amerikaanse presidenten Truman tot Trump overname van Pales…..