De behandeling van de strafzaak tegen de verdachten A.O., S.D., E.B., R.T., G.R., G.B., D.P., O.Z. en L.G. is op woensdag 12 februari 2025 voortgezet door de kantonrechter. De verdachten worden beschuldigd van overtreding van de Wet Verdovende Middelen, specifiek het uitvoeren van cocaïne. In deze zaak werd 500 kilogram cocaïne aangetroffen in een verborgen ruimte achter de cockpit van een toestel van Surinam Airways (SLM), waar zich ook computers bevinden. De zitting stond in het teken van het verhoor van de verdachten.
Tijdens de zitting zijn de verdachten door de kantonrechter, de officier van justitie en hun raadslieden ondervraagt. De raadsman van verdachte A.O. diende een verzoek in tot invrijheidstelling, maar dit werd door de kantonrechter afgewezen. De zaak wordt voortgezet op 26 maart 2025, waarbij het requisitoir op de agenda staat.
Achtergrond
Op woensdag 6 maart 2024 onderschepte het Bestrijding Internationale Drugsteam (BID), een grote partij cocaïne in een vliegtuig van Surinam Airways. Het toestel stond op het punt om naar Amsterdam, Nederland te vertrekken. Bij deze operatie werd meer dan 500 kilogram cocaïne ontdekt, verdeeld over zeventien dozen die verborgen waren in een ruimte onder de cockpit van de Airbus. De zaak werd vervolgens overgedragen aan de Narcotica Brigade van het Korps Politie Suriname (KPS).
The post Verdachten in drugssmokkelzaak SLM-toestel gehoord ..
- Purcy Olivieira is niet meer..
- Man komt om het leven tijdens goudwinningsspuitwerkzaamhede…..
- DNA kon niet vergaderen over grondenrechten; geen quorum..
- Papa de Kom..
- Suriname wijkt uit naar Guyana om nationale bloedveiligheid…..
- Rusland wil maandag ‘overwinning’ in Oekraïne-oorlog uitroe…..
- Martinique tekent overeenkomst met Caricom voor toetreding..
- Gertrude Helouise Telting – Jie..
- Verwarring..
- Digicel ziet af van opzetten nieuwe mast in Villa Brazil..
- Guyanese vicepresident noemt corruptierapport “waardeloos d…..
- Regering neemt dringende besluiten tijdens spoed regeringsr…..
- Muzikant politiekapel Dwayne Weltevreden afgestudeerd aan h…..
- Telesur wordt Naamloze Vennootschap (N.V.)..
- Man aangehouden voor bedreiging en mishandeling hoogzwanger…..
- VIDS ontstemd over nota van wijziging grondenrechten..
- Man bedreigd en mishandeld hoogzwangere partner; verdachte …..
- Tijdelijke samenwerking met Guyana voor bloedtests..
- Kelme gaat clubs Suriname Major League kleden..
- PRO-voorzitter: “Ik hou van Suriname, ik ga dood voor Surin…..
- Weer partijen geregistreerd bij CHS donderdag 20 februari..