door Valerie Fris
PARAMARIBO — Verdachte A.S. die in Frans Guyana de middelbare school heeft afgerond, kwam terug naar Suriname om te werken. Echter, zijn diploma’s moesten vertaald worden en hij vroeg ene ‘Potlood’ om dat voor hem te doen.
Hij betaalde SRD 6000 en mocht na enkele dagen de vertaalde versie ophalen. Alleen was dit diploma van de Openbare Avond Muloschool te Latour. Met dit diploma solliciteerde hij naar de Stichting Bankbeveiligingsdienst.
A.S. zei aan kantonrechter Maytrie Kuldipsingh dat hij niet wist dat het om een vervalst diploma ging. Hij heeft zijn originele stukken ook niet meer ontvangen van Potlood die naar alle waarschijnlijkheid in de tussentijd is komen te overlijden.
Argwaan
De medewerker van de afdeling Personeelszaken bij de Bankbeveiligingsdienst kreeg argwaan nadat A.S. bij zijn sollicitatiegesprek zei dat de functionaris die namens O.S. Avond Latour had getekend op het diploma is komen te overlijden. A.S. kon niet vermoeden dat diezelfde functionaris ook verbonden is aan de Bankbeveiligingsdienst.
Een andere inconsistentie was dat de naam van de school niet correct geschreven stond op het diploma. De medewerker van Personeelszaken belde de collega op om na te gaan als A.S. bij haar bekend was. Er werd een onderzoek ingesteld en het blijkt dat de handtekeningen op het diploma allemaal zijn vervalst.
Van één persoon die op het diploma had getekend werd duidelijk dat die onbekend was bij de school en bij de examencommissie van het Ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. Ook het examennummer dat op de cijferlijst stond vermeld is onbekend bij het ministerie.
Vonnis
De verdachte werd door de politie aangehouden en voor confrontatie gebracht naar het adres van Potlood. Een familielid van Potlood gaf toen aan dat deze een psychische stoornis had en vervolgens was komen te overlijden.
Dat verhaal kon niet worden geverifieerd. A.S. die al eerder een vonnis op zijn naam had voor diefstal werd door de kantonrechter veroordeeld tot 14 maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar.
- NDP presenteert officieel DNA-kandidatenlijst na goedkeurin…..
- Jeugdtandverzorging luidt jubileumjaar in..
- Wippy pindakaas-producent schaft productiemachines aan via …..
- Aanvallers natio in vorm voor Martinique..
- Toename in diefstallen van metalen voorwerpen..
- Expo Anton de Kom is beleving van zijn gedachtegoed; Fort N…..
- Training klantvriendelijkheid voor politie regio Oost..
- Regering keurt diverse gemeenschapsprojecten goed..
- Slechte transparantie mineralensector beïnvloedt score EIT…..
- Minister Dasai: “Ik werk voor alle Surinamers, niet alleen …..
- Bewolkt met af en toe wat opklaringen..
- Politie waarschuwt: Wegnemen metalen voorwerpen strafbaar..
- Minister Ramdin vindt het jammer dat zijn naam door het sli…..
- USD 100.000 Surge grant voor pindakaasfabrikant Wippy..
- Jaloerse man mishandelt vriendin na contact met ex..
- EU-leiders beloven Oekraïne te blijven steunen..
- “Harold Biervliet heeft een grote rol gespeeld in de ontwik…..
- Schakel de Flora op koers voor hoofdklasseschap SBA..
- Europese landen willen machtige rol VS in de NAVO overnemen..
- Yvonne Angel (74) Vlissingen 18-3-2025..
- Lydia Carmen Klink (65) Amsterdam 13-3-2025..