In de strafzaak rond de tragische beroving aan de Faiselweg in de nacht van 15 op 16 augustus 2021, waarbij de Braziliaanse man Rosivan da Silva Lima om het leven kwam, heeft de kantonrechter een uitspraak gedaan. De verdachte, Gorden “Gully Satan” A., is veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf, met aftrek van de tijd die hij al in voorarrest heeft doorgebracht.
Volgens het Openbaar Ministerie werden twee Braziliaanse mannen onder het voorwendsel van een taxirit gelokt. Tijdens de rit werden zij overvallen door drie mannen en een vrouw in een grijze Toyota Vitz.
Eén van de slachtoffers wist te ontsnappen, maar Rosivan da Silva Lima raakte zwaargewond en zocht toevlucht in een woning aan de Faiselweg. Daar overleed hij later aan hevig bloedverlies, veroorzaakt door een kapverwonding. Een mededader, Esperance E., verklaarde dat hij de aanval met een houwer dacht dat het een inbraak was.
De arrestatie en de rol van Gully Satan
Gorden A., die zichzelf “Gully Satan” noemt, werd op 9 november 2024 uitgezet uit Frans-Guyana en meteen aangehouden in Albina. In zijn eerste verklaring probeerde hij zich te distantiëren van de beroving: hij stelde slechts als taxichauffeur te hebben gefungeerd en ontkende enige betrokkenheid bij de overval.
Zijn verklaringen bleken echter niet consistent en werden tegengesproken door eerdere verklaringen van medeverdachten, waaronder Cataleya, Baagie en Tube, die inmiddels allemaal zijn aangehouden en veroordeeld voor hun aandeel in de beroving.
Het vonnis en de verdachtmakingen
De kantonrechter oordeelde dat Gully Satan schuldig is aan betrokkenheid bij de beroving die leidde tot de dood van Rosivan. De straf van zes jaar, met aftrek voor de tijd die hij al in voorarrest had doorgebracht, weerspiegelt de ernst van de feiten.
Tijdens de rechtszaak schreeuwde de verdachte herhaaldelijk: “Ik heet geen Satan,” in een poging zich te distantiëren van de bijnaam die hem door de media en het Openbaar Ministerie werd toegeschreven.
Zijn uitspraken maakten deel uit van een poging tot ontkleding, maar konden niet voorkomen dat hij werd veroordeeld.
- Monorath: ‘Ik werk met burgerparticipatie’..
- Ponderosa met drie deelnemers in Inter Caribbean Show Jump …..
- Valerie Fris bekroond met internationale award voor onderzo…..
- Militairen staan klaar om politie te assiteren bij veilighe…..
- Bezoek aan goudverwerkingsbedrijf en Pan Am Motors..
- Tiener steelt duizenden euro’s van vader voor dure e-bike….
- 𝐊𝐫𝐚𝐜𝐡𝐭𝐞𝐧𝐛𝐮𝐧𝐝𝐞𝐥….
- GranMorgu belooft financiële doorbraak voor Suriname..
- Recidivist gearresteerd bij drugsinval..
- Kavish Soekhlal beëdigd als kandidaat-notaris bij Hof van J…..
- Zoon opgepakt voor zware mishandeling en bedreiging van zij…..
- Internationale oliebedrijven betalen wel degelijk belasting…..
- Pastor veroordeeld tot 2,5 jaar cel voor ontucht: persrecht…..
- AZP krijgt schenking prostaat-biopsienaalden; voorraad goed…..
- Minister Tsang reageert op gevoelige kwesties: ‘Alle kritie…..
- Sonja Sarman..
- Calypso-legende Mighty Sparrow bezong Suriname in onvergete…..
- Chagall Mitchel Basfielt..
- Chagall Mitchel Basfielt..
- Minister Pokie: ‘Koopkrachtversterking is niet stopgezet…..
- VES: ‘Suriname moet Dutch Disease voorkomen’..