door Valerie Fris
PARAMARIBO — A.B., die zich met nepaccounts op Facebook voordeed als opkoper van iPhones, is door kantonrechter Maytrie Kuldipsingh veroordeeld tot twee jaar celstraf, met aftrek van de tijd die hij in voorarrest heeft doorgebracht. A.B. maakte er een gewoonte van om mensen die via Facebook hun iPhone te koop aanboden, te benaderen als opkoper.ADVERTISEMENT
Een van de benadeelden verklaarde tegenover de rechter dat hij zijn iPhone, ter waarde van 1100 US dollar, had geadverteerd op Facebook. Hij kreeg een bericht van A.B., en zij maakten een afspraak op een locatie. Toen de verkoper daar aankwam, gaf hij A.B. de telefoon. Die gaf aan dat hij de telefoon wilde testen en deze daarom eerst even aan de oplader wilde plaatsen. Hij liep naar de achterkant van het erf waar ze hadden afgesproken, maar A.B. kwam niet meer terug.
“Ik heb spijt van mijn handelen, mevrouw de rechter”
Modus operandi
Een andere benadeelde getuigde dat ook hij via Facebook een afspraak had gemaakt met A.B., die interesse had om zijn telefoon te kopen. Toen de benadeelde op het afgesproken adres aankwam en de telefoon overhandigde om te bezichtigen, gaf A.B. aan dat hij het geld binnen moest halen. Ook in dat geval kwam hij niet terug.
“Dus dit is je modus operandi?” vroeg de rechter op strenge toon aan A.B. De verdachte gaf toe dat hij op deze manier meerdere telefoons had gestolen. “Ik heb spijt van mijn handelen, mevrouw de rechter.”
De verdachte heeft sommige van de benadeelden financieel vergoed, maar niet iedereen heeft de volledige waarde van hun telefoon teruggekregen. De rechter motiveerde het vonnis door aan te geven dat de verdachte al eerder was veroordeeld voor diefstal met geweldpleging.
- Buien op 1 april..
- Ecuadoraanse president op bezoek bij Trump in aanloop naar …..
- 56-jarige overleden na aanrijding Kennedyweg..
- Bangkok: Tekenen van leven in puin ingestorte wolkenkrabber..
- Readytex presenteert ‘The Myth of El Dorado’ project..
- Column: Rode kaart met rood verkiezingspotlood..
- Buschauffeur overleden door verkeersongeval..
- Traditioneel gezag Boven-Suriname ontvangt beschikkingen va…..
- SEOB: Overheidsfinanciën onder druk door dalende inkomsten..
- Overheid investeert US$ 2 miljoen in rijstsector om boeren …..
- Veel bewilligingsformulieren alsnog getekend..
- CELOS maakt aanzet voor nationaal agroforestry visie..
- Buschauffeur (56) overlijdt kort nadat de SLM-bus in trens …..
- Oneerlijke concurrentie blijft uitdaging voor bedrijfsleven..
- De Nieuwe Leeuw doet aangifte wegens vermoedelijke fraude m…..
- Hilge Cost..
- VS deporteert meer vermeende bendeleden naar El Salvador..
- Twaalfde de Bouw-, Woon- en Huishoudbeurs in voorbereiding..
- Geen toelage voor buitenschools lerende en niet-werkende jo…..
- 66 Safe City camera’s voor Nickerie..
- ABOP: “Politieke spelletjes van Van Dijk-Silos brengen verk…..