Tijdens een zitting is duidelijk geworden dat de verdachte, Orrego T. (36), een ondernemer uit de hoofdstad, schuld heeft bekend aan het illegaal bezit van een vuurwapen. De kantonrechter heeft hem veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk met aftrek.
Orrego T. verklaarde tijdens de zitting dat hij op 2 februari 2025 in het bezit was van een vuurwapen zonder vergunning. Hij gaf aan dat het wapen, een Glock 26 met een lange patronenhouder en 24 scherpe patronen, door hem werd overgedragen als onderpand aan een zekere “Cio” – ook bekend als “Bocca” – in ruil voor SRD 17.000. Het vuurwapen werd later door de politie aangetroffen in zijn voertuig, een Toyota Vitz.
Eerder had Orrego aangegeven dat het wapen toebehoorde aan een zekere Johnny. Naast het vuurwapen werden ook twee oorbellen, een ring en het voertuig in beslag genomen. Tijdens de zitting vroeg de verdachte om teruggave van zijn auto, omdat deze nog wordt afbetaald en hij deze gebruikt om zijn kinderen naar school te brengen.
De officier merkte op dat Orrego nog niet had getekend voor “geen bezwaar tot teruggave”, maar dat dit mogelijk is indien hij dat alsnog doet. De rechter heeft het verzoek tot teruggave goedgekeurd, onder de voorwaarde dat de administratieve eisen worden vervuld.
De verdenkingen en achtergrond
De zaak tegen Orrego T. draait om drie feiten: voorbereiding tot een misdrijf met gebruik van een vuurwapen, in vereniging met anderen, en het illegaal bezit van zowel het vuurwapen als de munitie zonder machtiging.
De politie vond op de telefoon van de verdachte videobeelden en foto’s die gelinkt worden aan cambio’s en andere locaties die mogelijk verband houden met eerdere gewapende overvallen. Ook werd een ring in beslag genomen die overeenkomsten vertoonde met een sieraad dat op één van de beelden te zien was.
Naast het bewijs op de telefoon werden ook telefoongesprekken veiliggesteld tussen Orrego en kennelijk zijn medebeklaagden. Hoewel hij ontkent betrokken te zijn bij overvallen, wijzen de vondsten en omstandigheden op mogelijke betrokkenheid bij eerdere strafbare feiten of de voorbereiding hiervan. Orrego houdt vol dat hij geen vuurwapen in bezit heeft gehad en niet deel uitmaakt van een criminele organisatie.
Vonnis en verdere procedure
De rechter heeft bepaald dat Orrego T. schuldig is aan de feiten en heeft hem een gevangenisstraf van twaalf maanden opgelegd, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Daarnaast worden de in beslag genomen sieraden en het vuurwapen teruggegeven, onder de voorwaarde dat de administratieve procedures correct worden doorlopen.
Orrego gaf tijdens de zitting aan spijt te hebben en verzocht om terugkeer naar huis, omdat hij mensen moet verzorgen.
- Suriname ziet staatsschuld stijgen door CBvS-herkapitalisat….
- Jeugdige ingesloten ter zake oplichting en verduistering..
- Vier jeugddammers naar Caribische kampioenschappen..
- Ramsaran: ‘De beschermers van onze soevereiniteit’..
- Brad Pitt breekt records met nieuwe F1-film.
- Voormalig president Vizcarra in voorlopige hechtenis..
- Alcoholconsumptie VS op historisch dieptepunt.
- Braziliaanse vrouw in VS opgepakt en dreigt met uitzetting..
- MinOWC wil betere begeleiding van leerlingen richting einde…..
- Vruchtbaar werkoverleg wnd. korpschef en SPB.
- Hof van Justitie zet oud-ministers Amoksi en Raghoebarsing …..
- Tessa Leuwsha geeft Boni ontnomen identiteit terug..
- Newmont: incident ‘botsing zware machines’ wordt behandeld …..
- FDA keurt eerste aceclidine-oogdruppel tegen presbyopie goe….
- Hypocrisie in de Westerse politiek rond het label ‘terroris….
- Vuilophaal kost additioneel SRD 165 miljoen in 2025..
- Vergunningvertragingen domineren gesprek tussen minister La…..
- IDB-president bezoekt historische binnenstad Paramaribo..
- Van hyperinflatie naar stabiliteit: Braziliaanse valuta 194….
- ICJ bereidt laatste hoorzittingen voor in grensgeschil Guya…..
- DNA stelt speciale commissie ‘Jeugdzaken’ in..