Onder het thema “Verbreek de cyclus: Drugspreventie, -behandeling en herstel voor een ieder en stop de georganiseerde misdaad” draait de Internationale Dag tegen drugsmisbruik dit jaar om solidariteit, preventie en gemeenschapsgerichte aanpak. De UNODC-slogan benadrukt inclusieve zorg, sterke gemeenschappen en wereldwijde samenwerking tegen drugsproblematiek.
De drugsproblematiek raakt miljoenen mensen wereldwijd: van individuen die worstelen met verslaving tot gemeenschappen die lijden onder geweld, uitbuiting en corruptie veroorzaakt door illegale drugshandel. Volgens de UNODC is de georganiseerde drugshandel nauw verweven met andere ernstige misdrijven zoals mensenhandel, illegale mijnbouw en milieuschade.
Samen vormen deze illegale praktijken een vicieuze cirkel die armoede en institutionele zwakte in stand houdt. Om deze cyclus te doorbreken, pleit de VN-organisatie voor een langdurige, gecoördineerde aanpak waarbij zowel vraag als aanbod van drugs worden aangepakt. Centraal in die strategie staat een evidence based beleid, met nadruk op preventie, tijdige behandeling en sociale re-integratie.
De oproep tot actie richt zich op investeringen in onderwijs, gezondheidszorg, justitie en alternatieve ontwikkeling, met als doel het bieden van structurele oplossingen voor kwetsbare groepen. In Suriname sluit de Nationale Anti-drugs Raad zich aan bij deze oproep. De Raad geeft aan intensief te hebben geïnvesteerd in onderzoek, trainingen en voorlichtingscampagnes, in samenwerking met maatschappelijke partners en internationale organisaties.
Volgens de Raad toont de UNODC-slogan de urgentie aan om met verenigde krachten te blijven werken aan een samenleving waarin preventie, behandeling en herstel toegankelijk zijn voor iedereen.
De internationale actiedag, jaarlijks op 26 juni, onderstreept de noodzaak van gezamenlijke verantwoordelijkheid en betrokkenheid – niet alleen van regeringen, maar ook van burgers, instellingen en de private sector. Alleen door samenwerking kan de greep van de georganiseerde misdaad op samenlevingen worden doorbroken.
- Artists-in-Residence filmen herinnering in vervallen Casa B…..
- Rutte prijst Trump op NAVO-top als ‘man van vrede’..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..
- MAS-directeur Michel Amafo: “Surinamers moeten bewust kieze…..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..
- Torenhoge schuld IOL bij Telesur voor een deel afgelost..
- Militanten ontvoeren 120 kinderen in Mozambique..
- Drie leden ‘witte handschoenen-bende’ gearresteerd na auto-…..
- Beperkt effect VS-bombardement op Iraanse nucleaire sites..
- Aangepaste loonreeksen voor vijf bonden zorgsector..
- Tekortkomingen verkiezingen worden meegenomen bij evaluatie..
- Waarom Duitslands Baerbock ongeschikt is als nieuwe preside…..
- SB – AVA 3 juli 2025 SU..
- OW niet in staat kapot weggedeelte van Van ’t Hogerhuysstra…..
- Somohardjo gaat ervan uit dat Brunswijk regeerakkoord alsno…..
- BESCHOUWING — Het kiezersbedrog van Ronnie Brunswijk..