De Venezolaanse regering heeft een overeenkomst gesloten met de Verenigde Staten over de herstart van de repatriëring van Venezolanen die zich illegaal in de VS bevinden. De eerste vlucht, die terug naar Venezuela zal vertrekken, staat voor zondag op de planning, aldus Jorge Rodríguez, voorzitter van het Venezolaanse parlement.
Recentelijk heeft president Donald Trump honderden Venezolanen naar een gevangenis in El Salvador laten overbrengen, leden van de beruchte criminele organisatie Tren de Aragua. Trump stelt dat deze personen betrokken zijn bij criminele activiteiten, maar Rodríguez heeft deze overplaatsing betiteld als een ontvoering. Hij eist dat de repatriëring naar Venezuela plaatsvindt en ontkent dat de betrokkenen bendeleden zijn, benadrukkend dat “migratie geen misdaad is.”
De relaties tussen de twee landen zijn al jarenlang gespannen. De Amerikaanse regering beschuldigt het regime van Nicolás Maduro van betrokkenheid bij drugscriminaliteit en heeft Maduro niet erkend als de legitieme president van Venezuela. Voor Trumps aantreden werd er al een beloning van 25 miljoen dollar uitgeloofd voor informatie die zou kunnen leiden tot zijn arrestatie, evenals die van andere hoge Venezolaanse functionarissen.
Volgens berichten van Miami suriname werd Trump voor zijn ambtsaanvaarding al geïnformeerd door een team van Latijns-Amerikaanse en Amerikaanse onderzoekers. Dit team heeft al geruime tijd de banden tussen het regime van Maduro en Venezolaanse drugsbendes, zoals Tren de Aragua, onderzocht. Gary Berntsen, een voormalig CIA-topfunctionaris die eerder betrokken was bij de zoektocht naar terrorist Osama bin Laden, suggereerde dat het Maduro-regime bendeleden opdrachten geeft en traint voor sabotageacties in de VS.
Er zouden momenteel ongeveer driehonderd bendeleden zijn die speciaal zijn opgeleid, en zeker 1500 andere individuen hebben een vastgestelde identiteit. Het onderzoek kreeg steun van bronnen binnen de Venezolaanse justitie en andere Latijns-Amerikaanse landen. Van de verdachten zouden er al 800 zijn opgepakt. Volgens een anonieme bron binnen het team zou Maduro’s regime samen met Venezolaanse drugscriminelen een “asymmetrische oorlog” tegen de VS voeren.
- PVP vraagt na juridische overwinning, extra tijd voor kandi…..
- Guyana, Suriname en Mozambique lichtpunt voor toekomst offs…..
- Caricom-herstelcommissie: Erken het onrecht uit het verlede…..
- Tekort van SRD 20 miljoen op begroting MinOWC door verhoogd…..
- Buschauffeur achter de tralies na herhaalde verkeersovertre…..
- CHS vandaag gestart met onderzoek kandidatenlijsten..
- Caricom Reparations Commissie herdenkt slachtoffers slavern…..
- VS: Rusland en Oekraïne akkoord met veilige scheepvaart in …..
- “Bida Nobo!” (Nieuw leven!) Met medewerking van pastor Fran…..
- Diplomatiek Corps en internationale organisaties bijgepraat…..
- Suriname rondt IMF-programma succesvol af..
- Van Samson: ´VHP kan samenwerking met ABOP voortzetten’..
- 10-jarig meisje meegenomen door volwassen man; alerte kinde…..
- Corps Diplomatique en Internationale Organisaties geïnforme…..
- Poging verboden spullen cellenhuis in te gooien mislukt..
- PVP heeft geen kandidatenlijsten ingediend; geen verruiming…..
- ABC presenteert docu-serie voor de ondernemende Surinamer..
- Zesjarig meisje verdronken in zwembad..
- PVP ondanks rechterlijke toelating verkiezingen, weer afgew…..
- PVP dient geen kandidatenlijst in..
- EAG Airport opent nieuwe mogelijkheden voor Surinaamse luch…..