De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez beschuldigt de Guyanese president Irfaan Ali ervan “op flagrante wijze het internationaal recht te schenden” en vergeleek de situatie van Guyana met die van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
Ze suggereerde dat de recente acties van Guyana gericht zijn op het ondermijnen van de territoriale vrede in samenwerking met de Verenigde Staten.
Eerder deze week steunde president Nicolás Maduro een klacht van Rodríguez, die bewijs had gepresenteerd van vermeende lobbybetalingen door de transnationale onderneming ExxonMobil.
Volgens de Venezolanen toont dit bewijs aan dat het bedrijf vermoedelijk illegaal opereert in betwiste wateren en betrokken zou zijn bij een complot om de Amerikaanse regering onder druk te zetten om de exploitatievergunning van Chevron in Venezuela in te trekken. “ExxonMobil staat in het midden van een wraakoperatie tegen Venezuela en een vervolgingscampagne tegen Chevron,” verklaarde Rodríguez.
De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez. Foto: Venezolaanse presidentiële persdienst
President Maduro onthulde daarnaast dat er documenten zijn die deze beschuldigingen ondersteunen en merkte op dat de vicepresident slechts een deel van het materiaal had gepresenteerd dat ze van de Verenigde Staten had ontvangen.
Een van deze documenten is een recent rapport van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, opgesteld door onderzoeker Aldemaro Barrios, waarin sancties worden benadrukt tegen sleutelfiguren in de Guyanese regering, waaronder Nazar Mohamed, zijn zoon Azruddin en hun bedrijf, Mohamed’s Enterprise.
Deze sancties worden gerechtvaardigd door hun vermeende betrokkenheid bij corrupte activiteiten die het bestuur in Guyana ondermijnen.
In haar laatste verklaring riep Rodríguez de Guyanese regering op om “politieke onderhandelingen te voeren binnen het kader van het Argyle-mechanisme” en herhaalde ze dat Venezuela nooit zijn historische rechten op het Essequibo-gebied zal opgeven.
- Na moskeeën nu verbetering mandirs..
- Guyana en partners op standby na Venezolaanse militaire ope…..
- Quick Response Team houdt verdachte aan..
- KPS krijgt veiligheidsattributen van de Franse ambassade..
- Plein feliciteert Rusland bijvoorbaat met presidentschap..
- Amafo roept op tot nationale strijd tegen armoede..
- LEERKRACHTEN VERDIENEN RESPECT..
- VERRUWING EN MOREEL VERVAL: WIE GRIJPT IN?..
- Veel bewolking met kans op wat regen..
- Financiën bezorgd over energie-opwekking; vraagt samenlevin…..
- EU-landen dringen bij Zelensky aan op herstelen relatie met…..
- Maximilaan Melvin Brammerloo (50) Paramaribo 27-2-2025..
- Jamaicaanse regering aangespoord tot ‘volledige dekol…..
- Sampie: derde grote strijd van buskondre s’ma is om 100.000…..
- Notch verdiend langs Flora..
- Rusland: Terug naar de tijd van stabiliteit met de NPS..
- Raghoebarsing: ik ben niet bereid voor niemand de gevangeni…..
- Tijd dat samenleving belang van meer vrouwen in de politiek…..
- Waterpeil stuwmeer blijft laag: minister Dasai waarschuwt v…..
- Go Suriname.com in een nieuw jasje met meer mogelijkheden..
- Veelpleger Iwan A. voor de rechter na reeks gewelddadige di…..