Venezuela feliciteert Jennifer Geerlings-Simons met haar verkiezing tot president van Suriname. Deze benoeming wordt door Caracas gezien als een uitdrukking van de soevereine wil van het Surinaamse volk.
President Nicolás Maduro bracht in een verklaring, namens het Venezolaanse volk en de regering, zijn beste wensen over aan president-elect Geerlings-Simons. Hij wenst haar wijsheid en kracht toe bij de uitoefening van deze hoge verantwoordelijkheid en benadrukte het historische karakter van haar verkiezing als eerste vrouwelijke president van Suriname.
“Vanuit Venezuela vieren wij dit historische moment, dat haar consacreert als de eerste vrouw aan het hoofd van de Surinaamse staat,” aldus Maduro. “Wij bevestigen onze vaste wil om de bilaterale betrekkingen met de zusterrepubliek Suriname verder te verdiepen, gebaseerd op onze gedeelde geschiedenis van solidariteit en samenwerking.”
De Venezolaanse regering sprak verder haar vertrouwen uit dat het presidentschap van Simons nieuwe mogelijkheden zal bieden om de Latijns-Amerikaanse en Caribische eenheid te versterken, en om bij te dragen aan wederzijds respect en het welzijn van beide volkeren.
- Bestuurder rijdt lantaarnpaal aan na onwelwording..
- Melkveesector waarschuwt: ‘Nieuwe minister staat voor een v…..
- Rechtszaak en geldgebrek vertragen herstel Van ’t Hogerhuys…..
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Re…..
- Anthony Nesty Sporthal krijgt make-over in verband met inau…..
- Update: Vrouw ernstig verwond; voortvluchtige verdachte hee…..
- Lid Arrestatie Team geëerd na succesvolle training in Abu D…..
- Ruim 100 burgers gedecoreerd voor bijzondere verdiensten..
- Parmessar: “Inauguratie eerste vrouwelijke president wordt …..
- Venezuela feliciteert Simons met verkiezing tot president v…..
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije stat…..
- US Air Force stopt SpaceX-raketproject op Pacific atol..
- SVB beëindigt samenwerking met arbiter die vecht met U16-vo…..
- Leiding Centrale Bank nodigt vakbond uit..
- Sylvia Helouise Sijlbing..
- Vloeibaar woord..
- Paus Leo: ‘Onze wereld staat in brand’..
- Rudie (Perez) Wilfred Zevenbergen..
- Vrijspraak geen deleteknop voor journalistiek..
- President Santokhi garandeert transparante financiële overd…..
- President-elect Simons en vicepresident-elect Rusland erken…..