Er is geen sprake van discriminatie op basis van etniciteit bij de selectie van studenten voor de opleiding Geneeskunde aan de Anton de Kom Universiteit van Suriname. Dat stelt Shanti Venetiaan, de voorzitter van het Bestuur van de Universiteit (BvU). Zij reageert op uitlatingen van parlementariër Edgar Sampie, die stelde dat de selectieprocedure niet meer van deze tijd is en dat er een overvloed van een bepaalde etnische groep zit tussen de geselecteerden. Dit leidde tot een discussie in het parlement.
Volgens Venetiaan is het niet de eerste keer dat dergelijke uitspraken zijn gedaan. Echter wordt er nooit precies aangegeven wat discriminatoir aan de procedure is. Dat er een disbalans zit in bevolkingsgroepen in de selectie, heeft niets te maken met de procedure van de universiteit, maar het heeft volgens Venetiaan een andere oorzaak. ‘Men moet de oplossing voor het probleem zoeken, waar het probleem zit’.
Zij vervolgt: ‘we zijn een land met verschillende bevolkingsgroepen, die een emancipatieproces zijn ondergaan. 70 tot 100 jaar geleden zou je nauwelijks Hindostaanse- of Javaanse artsen zien. Men is zich gaan scholen en heeft zich ingewerkt in het leven in Paramaribo. Daardoor zijn bepaalde groepen op een bepaald niveau beland. Bij anderen heeft het met een armoedevraagstuk te maken en bij nog een deel kan de scholing van ouders van invloed zijn’.
De procedure voor de selectie is dat 15 van de 30 beschikbare plekken voor Geneeskunde, volgens rangschikking geselecteerd worden aan de hand van de hoogte van de cijfers. De overige 15 worden middels een loting gelesecteerd in aanwezigheid van diverse vertegenwoordigers van het onderwijsministerie, de universiteit zelf en een notaris.
Het gesprek in . Actueel:
- President voert overleg over nationale veiligheid..
- Dertien ronden theorie Raio af..
- Memory Ruvimbo: “Afrikaanse mode kan brug slaan tussen Afri…..
- Luchtopname toont verwoesting Gaza.
- Standaarden ondernemerschap Suriname.
- Toegankelijkheid is geen gunst, maar een noodzaak – ook voo….
- Internetcrisis op Studentencampus Campus Village .
- Maxwell stilletjes overgeplaatst van gevangenis in Florida.
- Breaking: Directeur DNV Ramlall ontheven uit functie..
- EU-ambassadeur en regering bespreken voortzetting en verdie…..
- EU wil partnerschap met Suriname verder versterken..
- Tom Holland probeert nieuwe Spider-Man-pak uit ..
- Eros noemt AI-alternatief einde van ‘Raanjhanaa’ een wettel…..
- Karrueche Tran ontkent vermeende relatie met Deion Sanders..
- Shah Rukh Khan flirt met zijn vrouw Gauri Khan na National …..
- Monorath bij bezoek aan Brandweer: naamsverandering JusPol …..
- GBB-minister bespreekt samenwerking met STINASU en touroper…..
- dinsdag 5 augustus 2025..
- EU en Suriname intensiveren samenwerking; luchtvaartblackli…..
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..