Er is geen sprake van discriminatie op basis van etniciteit bij de selectie van studenten voor de opleiding Geneeskunde aan de Anton de Kom Universiteit van Suriname. Dat stelt Shanti Venetiaan, de voorzitter van het Bestuur van de Universiteit (BvU). Zij reageert op uitlatingen van parlementariër Edgar Sampie, die stelde dat de selectieprocedure niet meer van deze tijd is en dat er een overvloed van een bepaalde etnische groep zit tussen de geselecteerden. Dit leidde tot een discussie in het parlement.
Volgens Venetiaan is het niet de eerste keer dat dergelijke uitspraken zijn gedaan. Echter wordt er nooit precies aangegeven wat discriminatoir aan de procedure is. Dat er een disbalans zit in bevolkingsgroepen in de selectie, heeft niets te maken met de procedure van de universiteit, maar het heeft volgens Venetiaan een andere oorzaak. ‘Men moet de oplossing voor het probleem zoeken, waar het probleem zit’.
Zij vervolgt: ‘we zijn een land met verschillende bevolkingsgroepen, die een emancipatieproces zijn ondergaan. 70 tot 100 jaar geleden zou je nauwelijks Hindostaanse- of Javaanse artsen zien. Men is zich gaan scholen en heeft zich ingewerkt in het leven in Paramaribo. Daardoor zijn bepaalde groepen op een bepaald niveau beland. Bij anderen heeft het met een armoedevraagstuk te maken en bij nog een deel kan de scholing van ouders van invloed zijn’.
De procedure voor de selectie is dat 15 van de 30 beschikbare plekken voor Geneeskunde, volgens rangschikking geselecteerd worden aan de hand van de hoogte van de cijfers. De overige 15 worden middels een loting gelesecteerd in aanwezigheid van diverse vertegenwoordigers van het onderwijsministerie, de universiteit zelf en een notaris.
Het gesprek in . Actueel:
- Port Health en ministerie van Volksgezondheid pakken knelpu…..
- Bel en Aikman debuteren op ‘De Parade’ met theaterstuk ‘Kow…..
- BEP benadrukt strijd voor grondenrechten op Internationale …..
- VAKANTIEGELD IS CONSUMPTIEGELD..
- Kennismaking en overleg over toekomstplannen en knelpunten …..
- HELLINGS (WEDEROM) OP DE HELLING..
- Rusland wil noodoplossing voor Van ‘t Hogerhuysstraat binne…..
- Jarige Subisco International doet schenking tijdens borstvo…..
- De culturele economie van Suriname: een onbenutte goudmijn..
- WAAROM DE SURINAAMSE LUCHTVAART INSTORTTE EN HOE WE ER ECHT…..
- BEP: De inheemsen hebben recht op hun woon- en leefgebieden..
- Minister Baasaron versterkt samenwerking met regionale depe…..
- 135 jaar Javaanse immigratie en Dag der Inheemse volkeren..
- Ministerie TCT overlegt over aanpak problemen bushalte Para…..
- Politieambtenaren voorgeleid: onderzoek naar miljoenenfraud…..
- Suriname viert 135 jaar Javaanse Immigratie..
- De lange reis..
- Suriname ontvangt technische assistentie van ICAO voor vers…..
- ‘Yu na wan ingi, maar wat heb je aan cultuur?’..
- Franse ambassadeur brengt kennismakingsbezoek aan minister …..
- Inverzekeringstelling politieagenten met dertig dagen verle…..