Minister Steven Mac Andrew heeft met vier bonden van veiligheidsdiensten die ressorteren onder het ministerie van Justitie en Politie, een overeenkomst getekend. Het akkoord regelt diverse secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder belastingverruimingen voor overwerk, vakantiegeld en bonussen, en biedt nieuwe mogelijkheden rondom hypotheekaflossingen.
Mac Andrew gaf aan dat het akkoord het resultaat is van langdurige onderhandelingen die vorig jaar begonnen. Partijen hebben elkaar op 22 mei dit jaar gevonden over primaire voorzieningen voor de Surinaamse Politiebond (SPB), de Bond Personeel Brandweer Suriname (BPBS), de Bond Penitentiaire Ambtenaren Suriname (BPAS) en de Bond Personeel Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BPBBS). Zo is overeengekomen om de belastingschijven op overwerk te verruimen en de belastinggrens voor vakantiegeld en bonussen op te trekken naar SRD 19.500. Ook is de bovengrens voor hypotheekaflossingen verhoogd tot SRD 871.500. Deze maatregelen gelden niet alleen voor het overheidspersoneel, maar zijn ook direct van toepassing op de private sector.
Volgens de minister zijn deze aanpassingen per direct uitvoerbaar, omdat er geenextra middelen nodig zijn. Over de lonen is nog geen akkoord bereikt; daarover zal deze week in de regeringsraad verder worden gesproken. Het ligt in de bedoeling om reeds in juli tot overeenstemming te komen, zodat ambtenaren bij de vakantie-uitkering al profijt hebben van de belastingverruimingen. Met deze overeenkomst zet AWJ volgens Mac Andrew samen met de bonden een belangrijke stap om de secundaire arbeidsvoorwaarden in Suriname te verbeteren, met het oog op meer financiële ruimte voor ambtenaren én werknemers in de private sector.
BPBS-voorzitter Joël Panka erkent dat nog niet aan alle wensen van de bonden is voldaan. “Voor wat betreft de lonen en belastingen hopen we met de volgende regering verder te onderhandelen”, aldus de bondsvoorzitter. Hij voegt eraan toe dat de bonden zullen blijven toezien op de uitvoering van de gemaakte afspraken.
- SEOGS, blubber en politiek..
- Braziliaan overlijdt na ongeval met ATV..
- Sewcharan hoopt op verkiezing president en vicepresident zo…..
- RVM besloot dat Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije dag …..
- Putin veroordeelt Amerikaanse aanval op Iran..
- Verpaupering ‘Sosis’..
- Geestelijk verwarde bewoner steekt eigen woning in brand..
- Suriname slaagt er niet in om te stunten en is uitgeschakel…..
- Dief slaat toe op recreatieoord, ontvreemdt sieraden..
- Inbraak bij STVS zorgt voor ravage, maar geen buit meegenom…..
- Voormalig Democratisch adviseur: “Afzetting Trump na aanval…..
- Braziliaanse man overlijdt bij ATV-ongeval in Nassaugebied..
- Recht van de consument in Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Man overlijdt bij ongeval met ATV in het Nassaugebied..
- Twee verdachten aangehouden voor een beroving te Santigron..
- Weg naar Atjoni verandert in steeds grotere goudmijn..
- OKB: “Bestanden CBB moeten dringend opgeschoond worden vóór…..
- Suriname heeft na 15 jaar de kans om onbevlekte leiders in …..
- Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties le…..
- Fête de la Musique: Jong talent streelt de harten van het p…..
- Minister Nurmohamed: “Werkzaamheden aan Weg naar Zee en Bra…..