Een tweede groep van veertig studenten heeft de opleiding Olie & Gas aan het Natuur Technisch Instituut (NATIN) succesvol afgerond. De Staatsolie Maatschappij Suriname N.V. vervult een belangrijke rol in de opleiding Olie & Gas, die in 2022 is gestart.
Op 19 februari 2024 is de tweede lichting aan het NATIN gestart met de deze opleiding. Van het aantal dat toen begon, hebben veertig studenten (ongeveer 84 procent) de eindstreep gehaald.
De geslaagden hebben hun certificaat op 31 juli tijdens een ceremonie ontvangen, in aanwezigheid van Rekha Bissumbhar, directeur Upstream van Staatsolie, Patrick Brunings, waarnemend minister van Onderwijs, en de directie van het NATIN. Voor deelname aan de opleiding Olie & Gas is een diploma van het NATIN of de Avond Middelbare Technische Opleidingen (AMTO) in relevante studierichtingen vereist. De opleiding bestaat uit interactieve theoretische lessen en een beroepspraktijkoriëntatie bij Staatsolie. De opleiding duurt zeventien maanden en bereidt studenten voor op een loopbaan in de olie- en gassector.
De opleiding Olie & Gas is onderdeel van het NATIN Upgrade Project, waarin Staatsolie, het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC), het NATIN, het Surinaamse bedrijfsleven en de internationale oliebedrijven actief in Suriname een rol hebben.
De opleiding speelt in op de groeiende vraag naar gespecialiseerde technische professionals in de offshore olie- en gassector van Suriname. De opleiding zorgt er voor dat de local content in de offshore olie- en gasindustrie groter wordt. Staatsolie draagt hieraan concreet bij via zijn betrokkenheid aan het NATIN Upgrade Project.
The post Veertig studenten geslaagd voor NATIN-opleiding Olie & Gas ..
- Minister Huur start oriëntatie met Directie Duurzame Ontwik…..
- Diplomaten die terug worden geroepen zullen worden ingezet..
- ‘Moeder Suriname’ bekroond met Kristallen Film na 10.000 bi…..
- OAS wijst beschuldigingen van corruptie en machtmisbruik Ra…..
- President Geerlings-Simons bespreekt bilaterale samenwerkin…..
- Nuravni Sallons onderscheiden bij TOYP Suriname 2025..
- Nieuwe Staatsraad-leden beëdigd..
- Sergio Gentle: “Pg Paragsingh gaf onbevoegd bevel tot mijn …..
- OAS noemt beschuldigingen tegen Ramdin ongegrond en misleid…..
- SSB lanceert digitale Import-Export Gids voor ondernemers..
- Guyana heeft laagste recidivecijfers ten opzichte van Surin…..
- Gerenoveerde kamers van Huize Ashiana nu bewoond door 76 ou…..
- Bronto Somohardjo nog niet opgeroepen voor verhoor in CLAD-…..
- SURGE-programma stimuleert duurzame groei bij Surinaamse be…..
- Komproe veroordeeld tot veertien jaar voor beroving, verkra…..
- Rechter volgt eis OM: 14 jaar celstraf voor geweldsexplosie…..
- DNA wil begroting 2025 binnen twee weken afronden..
- Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD 285 miljoen…..
- Adhin: ‘Begrotingsbehandeling mogelijk reeds volgende wee…..
- Vijftien leden Staatsraad beëdigd; VHP tekent protest aan..
- Korpschef Bryan Isaacs ontlast uit functie..