Tekst en beeld Marinio Balsemhof
PARAMARIBO — Het staat nu reeds vast. Natio heeft de totale Surinaamse gemeenschap achter zich wanneer zij het vrijdagavond in WK-kwalificatie verband opnemen tegen Puerto Rico. Velen waren woensdagavond opgetogen naar de open training in het Franklin Essed Sstadion, waar ook het duel zal worden uitgevochten. Vooral de kinderen zongen hen luidkeels toe en barste er steeds weer een gejuich wanneer de spelers tot scoren kwamen.
Natio werkte onder een zeer ontspannen sfeer de training af. De sfeer was zowel op de tribune en op het veld goed te nomen. De afsluiting van de training was boven de verwachtingen van het publiek en in het bijzonder de kinderen. Zij mochten het veld op waar zij op de gingen met de spelers en ook handtekeningen van verschillende spelers vergaarden.
“Op papier maakt Natio meer kans op de overwinning”
Suriname is verplicht om vrijdag te winnen. Winst betekent dat het zich steviger aan de top van groep F nestelt. Ook hebben zij een schuld te vereffenen. Het waren de eilanders die Natio op 17 juni 2023 middels penalty’s uitschakelden voor de Gold Cup van 2023. Die wedstrijd is echter geen maatstaf, omdat Suriname de beste kansen kreeg in de wedstrijd. Het duel eindigde echter gelijk na de reguliere speeltijd waardoor de beslissing vanaf de elf meter stap moest vallen.
Op papier maakt Natio meer kans op de overwinning. Natio in WK-kwalificatie verband tot nog toe de volle buit in de eerste twee wedstrijden. In de voorgaande window klopten zij Martinique beide keren met 1-0.
- Dodental stijgt naar zes na bootongeluk: kind nog vermist..
- Salaris versus levenskosten..
- VHP diep geraakt door tragisch bootongeval..
- Panka: “Er is een nationale verzoening nodig”..
- PAHO luidt noodklok voor orkaanseizoen 2025..
- Regeren wordt moeilijk..
- Aderlating voor Natio: geblesseerde Becker haakt af voor Go…..
- Man badend in bloed dood aangetroffen in auto..
- Nog drie lichamen geborgen bootramp Marowijnerivier..
- Monstercoalitie zonder fundament: Suriname herhaalt zijn fo…..
- D66 pleit voor versoepeling visumplicht Surinamers..
- President bevoegd om politieke partijen te consulteren..
- Een kreet van stil protest..
- NPS en NDP begraven decennialange strijdbijl met historisch…..
- Betterson roept partijen op deskundigen voor te dragen..
- ABOP betuigt medeleven na tragische bootramp op Marowijneri…..
- Dag van rouw na tragedie op Marowijnerivier..
- Nederland: Wilders trekt zijn partij terug uit regeringscoa…..
- Baasaron: gesprekken met Simons hebben hoop gegeven..
- Regering roept Dag van Nationale Rouw uit na bootramp Marow…..
- Panama pakt schepen aan die sancties omzeilen..