Voorzitter Mukesh Ramlagan van de Veehoudersbond, uit stevige kritiek op de trage aanpak van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) bij het oplossen van de melkproductieproblemen. Volgens hem wordt de import van melkkoeien onnodig vertraagd, terwijl de sector dringend behoefte heeft aan verse koemelk.
Ramlagan stelt dat er momenteel op grote schaal melkpoeder wordt opgelost en direct verwerkt, zodat binnen één uur, tot 1000 liter melk kan worden aangemaakt. “De transporteurs wachten vaak op het oplossen van de melkpoeder, zodat die meteen kan worden afgevoerd. Zolang deze praktijk doorgaat, zal er weinig druk worden uitgeoefend om de melkproductie structureel te verbeteren”, aldus Ramlagan.
Hij benadrukt dat het voor de melkcentrales financieel aantrekkelijker is om melkpoeder te verwerken, omdat de kostprijs van melkpoeder lager ligt dan van verse melk. Hierdoor blijven volgens Ramalgan, investeringen in lokale melkproductie achter.
De Veehoudersbond heeft inmiddels contact met een importeur in Brazilië, die in verband staat met Ryan Torilall. Deze zegt binnen vier dagen melkkoeien naar Suriname te kunnen verschepen, mits het ministerie snel handelt.
De bond heeft daarbij de eis gesteld, dat alleen gezonde dieren van goede rassen worden geïmporteerd, waarbij ook de herkomst en eigenschappen van de dieren, worden gecontroleerd.
Ramlagan waarschuwt dat de huidige situatie leidt tot onnodige uitgaven van miljoenen Amerikaanse dollars en euro’s aan de import van melkpoeder. “Met sterke en gezonde melkkoeien uit Brazilië, kan de afhankelijkheid van melkpoederimport, snel worden verminderd”, aldus Ramlagan.
The post Veehoudersbond wenst snelle import melkkoeien uit Brazilië ..
- Veteranendag als erkenning en waardering aan de pilaren van…..
- Veertigplusser opgesloten wegens oplichting..
- Gewapende overval op winkel in Paramaribo..
- Vice-president Rusland hoopt op steun bedrijfsleven bij aan…..
- Herstelbetaling slavernijverleden: ‘Het gaat om meer dan ge…..
- Grondconversie per direct stopgezet..
- Helikopter maakt noodlanding te Lelydorp; vreemdeling ter ….
- Protestactie in Albina afgeblazen; Brunswijk spreekt bewone…..
- Grondconversie stopgezet door president vanwege onduidelijk…..
- Speelschema Robinhood in Concacaf Caribbean Cup compleet..
- ‘Volk heeft genoeg bezuinigd, we kijken uit naar vergroting…..
- Kwaku: Al 50 jaar een zomer vol smaak en swing..
- Misiekaba: ‘Explosieve situatie bij PCS, maar geen haast me…..
- Leerlingen wisselen van gedachten over ingrijpende onderwer…..
- Veteranendag 2025 benadrukt eerbetoon en zorg voor oud-mili…..
- Van Samson: Veel zaken waarvoor vorige regering zich sterk …..
- Noersalim: ‘Communicatie met veeboeren is sleutel tot herst…..
- Goudtransport loopt mis: helikopter maakt noodlanding in di…..
- Dimitri Apai brengt Latour in beweging met D’Apai World Spo…..
- Minister Ramsaran: ‘Veteranen levende herinnering dat vrijh…..
- Activiste Christiaan hoopt dat de overheid Inheemsen eindel…..