Voorzitter Mukesh Ramlagan van de Veehoudersbond, uit stevige kritiek op de trage aanpak van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) bij het oplossen van de melkproductieproblemen. Volgens hem wordt de import van melkkoeien onnodig vertraagd, terwijl de sector dringend behoefte heeft aan verse koemelk.
Ramlagan stelt dat er momenteel op grote schaal melkpoeder wordt opgelost en direct verwerkt, zodat binnen één uur, tot 1000 liter melk kan worden aangemaakt. “De transporteurs wachten vaak op het oplossen van de melkpoeder, zodat die meteen kan worden afgevoerd. Zolang deze praktijk doorgaat, zal er weinig druk worden uitgeoefend om de melkproductie structureel te verbeteren”, aldus Ramlagan.
Hij benadrukt dat het voor de melkcentrales financieel aantrekkelijker is om melkpoeder te verwerken, omdat de kostprijs van melkpoeder lager ligt dan van verse melk. Hierdoor blijven volgens Ramalgan, investeringen in lokale melkproductie achter.
De Veehoudersbond heeft inmiddels contact met een importeur in Brazilië, die in verband staat met Ryan Torilall. Deze zegt binnen vier dagen melkkoeien naar Suriname te kunnen verschepen, mits het ministerie snel handelt.
De bond heeft daarbij de eis gesteld, dat alleen gezonde dieren van goede rassen worden geïmporteerd, waarbij ook de herkomst en eigenschappen van de dieren, worden gecontroleerd.
Ramlagan waarschuwt dat de huidige situatie leidt tot onnodige uitgaven van miljoenen Amerikaanse dollars en euro’s aan de import van melkpoeder. “Met sterke en gezonde melkkoeien uit Brazilië, kan de afhankelijkheid van melkpoederimport, snel worden verminderd”, aldus Ramlagan.
The post Veehoudersbond wenst snelle import melkkoeien uit Brazilië ..
- Strafzaak Kappalani verschoven naar 5 november..
- Commissie en Volksgezondheid zetten stap naar nieuwe kwalit…..
- Rechtszaak mishandeling arrestanten: Agenten, penitentiaire…..
- ‘Mahavatar Narsimha’ nu te zien in TBL Cinemas..
- Kraka Poku/Tori Seminar belicht muziek als motor voor groei…..
- Leerkracht Castillion: “Wasdag op school bevordert discipli…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen van lijk..
- GAJADIEN NEEMT HET HEFT IN HANDEN..
- Hof van Justitie eert ex-ministers en onderminister..
- Rentree lonkt voor Becker bij Natio op weg naar WK-kwalific…..
- Korpschef hoort geen politieke loyalist te zijn..
- Pokie: ‘Er zal worden opgetreden, bij gemaakte fouten’..
- U-15 Concacaf voetbalkampioenen feestelijk onthaald..
- President Simons spreekt met Nederlandse premier over verdi…..
- Sector natuur en traditionele geneeswijzen snakt naar noodz…..
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunningen voortaan di…..
- Satish Chandai gestart als directeur Algemene Zaken bij Kab…..
- Satish Chandai nieuwe directeur Algemene Zaken kabinet pres…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen lichaam..
- Sampie krijgt medisch-georiënteerde parlementariërs tegen z…..
- Hevige kritiek over bestuurlijke verschuivingen en ontheffi…..