De vastgoedsector in Suriname is niet op een zwarte lijst geplaatst. Dat bevestigt de Financial Intelligence Unit (FIU) Suriname, na recente berichtgeving waarin ten onrechte werd gesuggereerd, dat makelaars en andere vastgoedactoren, internationaal zouden zijn gesanctioneerd.
De Associatie van Makelaars Onroerend Goed in Suriname (AMOG) heeft naar aanleiding van deze berichten, direct contact opgenomen met de FIU. De FIU heeft gesteld, geen bevoegdheid te hebben om sectoren op een zwarte lijst te plaatsen. Dergelijke sancties kunnen alleen worden opgelegd door internationale toezichthouders zoals de Caribbean Financial Action Task Force (CFATF).
Hoewel Suriname momenteel wél onder verscherpt toezicht staat van de CFATF vanwege gebrekkige naleving van registratieverplichtingen in onder meer de vastgoedsector, zijn er volgens de FIU, geen formele sancties of sectorgerichte blacklisting van kracht.
Misleidende berichten zorgen voor onrust
De FIU spreekt van “juridisch onjuiste en maatschappelijk onvoorzichtige” berichtgeving. Een bewering van Stichting VIP, dat het door de FIU zou zijn opgedragen om direct maatregelen te treffen tegen de vermeende blacklisting, is door de FIU ontkend.
De organisatie benadrukt dat zij geen instructies kan geven aan externe partijen.
Volgens de AMOG heeft de verwarring geleid tot onnodige bezorgdheid in de sector en daarbuiten. “Dergelijke foutieve informatie schaadt niet alleen het vertrouwen in de toezichthoudende instanties, maar ook het imago van Suriname als investeringsbestemming”, stelt de makelaarsvereniging.
Versterking van sector en naleving
Om te voorkomen dat Suriname daadwerkelijk in een negatieve positie terechtkomt bij internationale organisaties, werkt AMOG aan versterking van de sector. In overleg met toezichthouders worden onder andere de registratie van makelaars en taxateurs bij de FIU bevorderd, opleidingen georganiseerd over cliëntenonderzoek en meldplichten, en samenwerkingen aangegaan met notarissen en financiële instellingen.
De FIU heeft aangegeven, de sector daarbij te zullen ondersteunen met advies en begeleiding.
Transparantie en vertrouwen centraal
AMOG roept op tot zorgvuldigheid in de publieke communicatie over onderwerpen als sancties en toezichtsmaatregelen. “Suggestieve uitlatingen zonder juridische basis kunnen ondernemers en investeerders onnodig schaden”, aldus de organisatie.
De vastgoedsector blijft volgens AMOG inzetten op transparantie, naleving van de wet en samenwerking met toezichthouders. “Alleen zo bouwen we aan een stabiele sector en een gezond investeringsklimaat in Suriname”, benadrukt de vereniging.
The post Vastgoedsector Suriname niet op zwarte lijst: FIU ontkracht geruchten ..
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rec…..
- Geen lange rijen meer: KPS lanceert rijbewijzen-portaal..
- Het Surinaamse Rode Kruis viert 85 jarig bestaan; veel meer…..
- Manifest FFAS: Onze beschaving bestaat..
- Verdachte in gijzelingszaak Rodney Cairo veroordeeld tot vi…..
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele…..
- Politie zoekt nabestaanden van man wiens lijk aanpoelde in …..
- 60.000 personen geregistreerd voor Royalty voor Iedereen-pr…..
- Vrouwelijk geleide bedrijven groeien sneller dan mannelijke…..
- Regen en onweersbuien op 1 juli..
- Suriname als eerste Amazoneland malariavrij verklaard door …..
- Seoul overspoeld door ‘lovebugs’, inwoners noemen het een r…..
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba..
- Reglement van Orde onjuist toegepast, zegt Jogi..
- Onrust binnen KPS: korpsleiding hekelt ingrijpen van minist…..
- Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president e…..
- Bij verkiezing voorzitter parlement speelt de persoonlijke …..
- Olie- en gasproject Suriname levert naar schatting 6000 ban…..
- Kotzebue : ‘Zonder visie groeit Suriname de verkeerde kant …..
- 4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo..
- VHP roept op tot rechtvaardigheid, eenheid en gedeelde toek…..