De Nationale Assemblée. Foto: Dagblad Suriname
Vandaag worden de acht parlementariërs die vanwege opschuiving binnenkomen, toegelaten tot De Nationale Assemblée. Hierna zal parlementariër Stephen Tsang als minister van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening worden beëdigd in het presidentieel paleis. Tsang stond op de 8ste plaats van de kandidatenlijst van de Nationale Democratische Partij (NDP) en was al toegelaten tot het parlement.
DNA is door de beëdiging van Tsang nog niet compleet. Op zijn plaats zal later wederom een andere parlementariër moeten worden toegelaten. Ook op de plaats van Sergio Akiemboto zal een ander DNA-lid moeten komen, aangezien hij kabinetsdirecteur zal worden. Tenslotte moet VHP-parlementariër Chandrikapersad Santokhi nog worden toegelaten als lid van het parlement. Dat kon op een later moment, aangezien hij nog president was bij de installatie.
Vorige week vrijdag konden de parlementariërs niet worden toegelaten, doordat één lid van de coalitie, ABOP’er Edgar Sampie, afwezig was. Er waren daardoor slechts 25 leden die tekenden voor quorum. De VHP weigerde mee te werken, omdat de partij vond dat de vergadering niet legitiem was. De convocatie zou te laat uitgestuurd zijn. Inmiddels heeft de VHP aangegeven wel te zullen meewerkten aan de vergadering vandaag.
Voor wat het ministersteam betreft, zal nog één beëdiging moeten plaatsvinden. Dirk Currie wordt minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. Hij was bij de beëdiging van zijn collegas in het buitenland. Hierna is de ministersraad compleet.
- Hellings wacht besluit Arbeidsinspectie inzake zijn ontslag…..
- Reyme: ‘Deskundigheid is in principe niet goedkoop’..
- Huur tegen dr- en rr-leden Paramaribo en Sipaliwini: ‘Plaat…..
- Tjon-A-Fat blijft voorzitter Olympisch Comité..
- Illegale landingsbaan Goliath-gebied vernietigd.
- NPS-fractie bepaalt binnenkort welke sociale projecten uitg…..
- Politiebond vraagt om nieuwe uniformen en betere werkomstan…..
- ‘Droge periode vraagt om verhoogde paraatheid’..
- Opnieuw illegale landingsbaan Goliath-gebied onklaar gemaak…..
- Hellings wendt zich tot Arbeidsinspectie na ontslag EBS-dir…..
- Kustafslag bedreigt Chileense stranden.
- Suriname Import-Export Gids digitaal verkrijgbaar..
- OM maakt illegale landingsbaan onklaar..
- Nog steeds onduidelijkheid over afvloeiing bij Newmont..
- JIT vernietigt illegale landingsbaan van 950 meter in Golia…..
- Zwijgen was goud geweest..
- 12 vrouwen exposeren hun kunsten tijdens “Inspiring Woman E…..
- Leerling in sloot geduwd na pesterijen op school: politie g…..
- ‘EBS-directeur Brunswijk weet niet met macht om te gaan ..
- Suriname Import-Export Gids nu digitaal beschikbaar.
- OM: Postpakket voor een ander? Denk twee keer na..