“Een fout maken is menselijk; volharden in een fout is idioot.” Deze spreuk vat de politieke realiteit van de afgelopen vijftig jaar treffend samen. In de loop van de onafhankelijkheid heeft het land niet alleen te maken gehad met verkeerde keuzes, maar vooral met het hardnekkig herhalen ervan.
Steeds opnieuw worden grote plannen aangekondigd, vaak met dezelfde belofte van verandering en vernieuwing. Toch keren oude problemen telkens terug: gebrekkig financieel beheer, een gebrek aan transparantie en het uitblijven van duurzame hervormingen. Waar men lessen had kunnen trekken, wordt meestal gekozen voor uitstel, ontkenning of het presenteren van mislukkingen als zogenaamd succes.
Opvallend is dat de politiek zich, ondanks de fouten, telkens opnieuw aan het volk presenteert als redder in nood. Campagnes draaien om nieuwe beloften, terwijl het verleden zelden onder ogen wordt gezien. Zo ontstaat een vicieuze cirkel waarin wantrouwen groeit, maar hoop steeds opnieuw wordt aangewakkerd.
De kernvraag blijft hoe een samenleving die al decennialang met dezelfde patronen leeft, kan doorbreken. Pas wanneer fouten niet langer worden verzwegen, maar openlijk erkend en gecorrigeerd, kan er ruimte ontstaan voor een nieuwe politieke cultuur die wél toekomstbestendig is.
Een land dat weigert te leren van zijn fouten, veroordeelt zichzelf tot eeuwige herhaling.
- Stichting viert jaardag Nola Hatterman met leerlingen Broko…..
- Michael Marengo toegelaten tot De Nationale Assemblee..
- Misiekaba bespreekt uitdagingen met bloedbank Surinaams Rod…..
- Directeur en onderdirecteur OWRO op non-actief wegens onreg…..
- Veroordeelde in brandstichtingszaak Vaco vindt dat hij onte…..
- Vicepresident Rusland kiest voor nauwe afstemming met presi…..
- Minister Ramsaran: ‘Veteranen, wij zijn u niet vergeten…..
- Schuld AZP bij Bloedbank SRD 5,5 miljoen..
- MAS en partners stimuleren jongeren tot excellentie..
- Politiek heeft te veel bemoeienis met de luchtvaartsector..
- Minister Misiekaba ontvangt directieteam RGD..
- Verdachte gekwalificeerde diefstal gearresteerd..
- ICAO informeert president Simons over assistentie aan CASAS..
- MAS huldigt bestgeslaagden Marowijne..
- Carifesta XV-delegatie sterk teruggebracht..
- Suriname gereed voor CARIFESTA XV in Barbados..
- KOEK VERDELEN..
- Colombiaanse presidentskandidaat twee maanden na aanslag ov…..
- Dankwoord aan dhr Bryan Isaacs..
- Shariarechtbank Indonesië veroordeelt twee mannen tot stoks…..
- Harriëtte Hermina Zorgvol – de Getrouwe (96) Amsterda…..