door Steven Seedo
PARAMARIBO — De Surinaamse muziekscene klopt nadrukkelijk aan de poorten van het grote podium. Dankzij de onvermoeibare inzet van Gianny Emanuel, oprichter van eventorganisatie Gowtu in Nederland, krijgen Surinaamse artiesten steeds meer zichtbaarheid in het Nederlandse uitgaansleven. Zijn missie: de unieke klanken van Suriname brengen naar entertainmentcentra, zoals Paradiso, Melkweg en Afas Live.ADVERTISEMENT
“Zeven jaar geleden viel het me op dat Surinaamse artiesten nauwelijks zichtbaar waren op grote evenementen”, vertelt Emanuel aan de Ware Tijd. “Terwijl genres als Afro en Latin razendsnel doorgroeiden, bleef de Surinaamse sound hangen in kleine zaalfeesten. Ik vond dat het tijd was om onze cultuur het podium te geven dat ze verdient.”
“Onze artiesten hebben alles in huis om de grote podia te betreden. Het is geen droom meer, het gebeurt!”
Wat begon als een ambitie groeide uit tot een volwaardige beweging. Emanuel richtte Gowtu op; een platform dat Surinaamse muziek, lifestyle en beleving verbindt met het grote publiek. “De nieuwe generatie wil artiesten als Badderman of Kater Karma zien waar ook Ronnie Flex of Jonna Fraser staan. Het gaat om herkenning en trots.”
Het zevenjarige jubileum werd op 18 april gevierd in centrum de Melkweg met een uitverkochte old school-editie. Voor het eerst stond de legendarische Loba Lodilikie live op het podium in Nederland, samen met Kater Karma. “Het was een avond vol nostalgie, verbondenheid en Surinaamse energie. De reacties waren overweldigend. Dit bevestigde dat ons geluid thuishoort op dit soort podia”, concludeert Emanuel.
Surinaamse lifestyle
Gowtu profileert zich ook op het gebied van Surinaamse lifestyle. Zo introduceerde de organisatie de cocktail ‘Krooiwater’, een populaire drank uit Suriname. “Zodra we een hype signaleren in Suriname, proberen we die naar Nederland te brengen. Tijdens onze events is Krooiwater inmiddels een vaste favoriet.” De cocktail krijgt een prominente plek tijdens het Kwaku Summer Festival in juli/augustus, waar Gowtu dit jaar aanwezig is met een eigen Bar Lounge.
Op 1 juni wordt in samenwerking met de Melkweg het debuutconcert van Badderman georganiseerd. Deze artiest uit Paramaribo staat bekend om zijn energieke mix van reggae, dancehall en Surinaamse roots, met bekende nummers als ‘Bosi Mi’, ‘Watra Mama’ en ‘Te Dede’. “Zijn stijl is vernieuwend, zijn performance sterk. Hij verdient dit podium”, vindt Emanuel.
Owru Yari Fest
In december komt Gowtu weer naar Suriname. Op het programma staan onder meer een Krooiwater Tour Bus Party en een eigen podium op het Owru Yari Fest aan de Domineestraat.
Ook tijdens het festival Parels van de Stad in Amsterdam op 13 en 14 september zal de organisatie vertegenwoordigd zijn. Met een eigen stage – Gowtu X Waterkant – biedt ze een platform aan artiesten als La Rouge, dj en producer Simeo Manson, Kater Karma en dj Lamsi. “Onze artiesten hebben alles in huis om de grote podia te betreden. Het is geen droom meer, het gebeurt!” besluit Emanuel.
Hij vormt Gowtu Nederland met Angelo Bromet (zakelijke leider), Charity Reingoud (productieleidster) en Serena Cederboom (project- en communicatiemanager). Tyra Koning en Nathalia Meijer zijn de grote motoren achter Krooiwater Nederland.
- Bestrijdingsmateriaal tegen dengue voor BOG..
- CMU Day moet bekendheid geven aan maritieme opleidingen..
- Zestigste Avondvierdaagse eerbetoon aan Purcy Olivieira en …..
- Gajadien: “Banken zijn de grootste maffia’s”..
- WERKLUSTIGEN EN WERKSCHUWEN..
- Bewolkt maar droog..
- BOG ontvangt denguebestrijdingsmateriaal van Volksgezondhei…..
- Debie: “Volgens mij lijdt Tsang aan geheugenverlies”..
- Reactie op Gajadien: Twee maten, één waarheid..
- Condoleanceregister geopend in kathedraal na overlijden Pau…..
- Uitspraak in zaak Belgische mierensmokkelaars uitgesteld..
- Paus Franciscus overgebracht naar Sint-Pietersbasiliek vóór…..
- Awara aangehouden voor drugs- en munitiebezit..
- Justitie aast op ‘grote boys’; 16 verdachten in tweede fase…..
- Column: Alle neuzen dezelfde kant op..
- Regering krijgt week de tijd om parlement te informeren ove…..
- BESCHOUWING — Laveren tussen grootmachten: Suriname in de m…..
- Waarschuwing aan Brokopondo: drink geen water uit het Afoba…..
- ‘Kinderen kunnen nu hun belangen kenbaar te maken’..
- 2e faseonderzoek SPSB-schandaal brengt 16 verdachten in bee…..