door Steven Seedo
PARAMARIBO — De Surinaamse muziekscene klopt nadrukkelijk aan de poorten van het grote podium. Dankzij de onvermoeibare inzet van Gianny Emanuel, oprichter van eventorganisatie Gowtu in Nederland, krijgen Surinaamse artiesten steeds meer zichtbaarheid in het Nederlandse uitgaansleven. Zijn missie: de unieke klanken van Suriname brengen naar entertainmentcentra, zoals Paradiso, Melkweg en Afas Live.ADVERTISEMENT
“Zeven jaar geleden viel het me op dat Surinaamse artiesten nauwelijks zichtbaar waren op grote evenementen”, vertelt Emanuel aan de Ware Tijd. “Terwijl genres als Afro en Latin razendsnel doorgroeiden, bleef de Surinaamse sound hangen in kleine zaalfeesten. Ik vond dat het tijd was om onze cultuur het podium te geven dat ze verdient.”
“Onze artiesten hebben alles in huis om de grote podia te betreden. Het is geen droom meer, het gebeurt!”
Wat begon als een ambitie groeide uit tot een volwaardige beweging. Emanuel richtte Gowtu op; een platform dat Surinaamse muziek, lifestyle en beleving verbindt met het grote publiek. “De nieuwe generatie wil artiesten als Badderman of Kater Karma zien waar ook Ronnie Flex of Jonna Fraser staan. Het gaat om herkenning en trots.”
Het zevenjarige jubileum werd op 18 april gevierd in centrum de Melkweg met een uitverkochte old school-editie. Voor het eerst stond de legendarische Loba Lodilikie live op het podium in Nederland, samen met Kater Karma. “Het was een avond vol nostalgie, verbondenheid en Surinaamse energie. De reacties waren overweldigend. Dit bevestigde dat ons geluid thuishoort op dit soort podia”, concludeert Emanuel.
Surinaamse lifestyle
Gowtu profileert zich ook op het gebied van Surinaamse lifestyle. Zo introduceerde de organisatie de cocktail ‘Krooiwater’, een populaire drank uit Suriname. “Zodra we een hype signaleren in Suriname, proberen we die naar Nederland te brengen. Tijdens onze events is Krooiwater inmiddels een vaste favoriet.” De cocktail krijgt een prominente plek tijdens het Kwaku Summer Festival in juli/augustus, waar Gowtu dit jaar aanwezig is met een eigen Bar Lounge.
Op 1 juni wordt in samenwerking met de Melkweg het debuutconcert van Badderman georganiseerd. Deze artiest uit Paramaribo staat bekend om zijn energieke mix van reggae, dancehall en Surinaamse roots, met bekende nummers als ‘Bosi Mi’, ‘Watra Mama’ en ‘Te Dede’. “Zijn stijl is vernieuwend, zijn performance sterk. Hij verdient dit podium”, vindt Emanuel.
Owru Yari Fest
In december komt Gowtu weer naar Suriname. Op het programma staan onder meer een Krooiwater Tour Bus Party en een eigen podium op het Owru Yari Fest aan de Domineestraat.
Ook tijdens het festival Parels van de Stad in Amsterdam op 13 en 14 september zal de organisatie vertegenwoordigd zijn. Met een eigen stage – Gowtu X Waterkant – biedt ze een platform aan artiesten als La Rouge, dj en producer Simeo Manson, Kater Karma en dj Lamsi. “Onze artiesten hebben alles in huis om de grote podia te betreden. Het is geen droom meer, het gebeurt!” besluit Emanuel.
Hij vormt Gowtu Nederland met Angelo Bromet (zakelijke leider), Charity Reingoud (productieleidster) en Serena Cederboom (project- en communicatiemanager). Tyra Koning en Nathalia Meijer zijn de grote motoren achter Krooiwater Nederland.
- SEOB voert dialoog met politieke partijen over IMF-programm…..
- RVI-programma gelanceerd: Staatsraad plaatst juridische kan…..
- Vouwen 900.000 stembiljetten begonnen..
- Tiener neergestoken na ruzie over voetbal op erf buurtbewon…..
- Het ongemakkelijke nationalisme van Gregory Rusland..
- DA’91 houdt lezing over ons onderwijs..
- ‘Gi den a grani’ voor Surinaamse verloskundigen: waardering…..
- Krishna Mathoera kandidaat voor presidentschap: “Suri…..
- Minister Mac Andrew: “Deze generatie mag niet verloren gaan…..
- Jongeman aangehouden ter zake diefstal en ongewenste aanrak…..
- SVV-captain Benschop: ‘We gaan zondag afmaken’..
- SOVA geen voorstander snelle invoering Nieuw Burgerlijk Wet…..
- CBvS en Bankiersvereniging reageren op uitspraken Gajadien..
- Trump vervangt nationale veiligheidsadviseur Waltz met Rubi…..
- Bejaarde vrouw ziet man haar erf betreden en goederen wegne…..
- Staatsraad adviseert president: RVI moet bij wet worden uit…..
- Rovers spuiten pepperspray op gamers..
- Teleurstellende terugkeer Tyrone Spong in de gevechtsport m…..
- Suriname van plek 28 naar 32 op persvrijheidsindex..
- Registratie ‘Royalty’s voor iedereen’ vrijdag gestart..
- Suriname daalt op persvrijheidsindex van plek 28 naar plek …..